2020-08-11 10:03
Vasario 16-oji

Vasario 14-ąją „Kražantės“ progimnazijos mokiniai žinojo pradėsią dieną ne eilinėje pamokoje, o šventiniame Vasario 16-osios paminėjime. Skambant  Gyčio  Paškevičiaus dainai „Mano kraštas“ mokiniai rinkosi fojė. Ten sugiedojo „Tautišką giesmę“, buvo pasveikinti mokyklos direktorės L. Simėnienės bei mokyklos parlamento narių E. Kelpšaitės ir A. Elskio.

Minėdami Vasario 16-ąją šeštų klasių mokiniai drauge su mokytojomis I. Kasparavičiene, A. Stulpiniene, J. Jakubauskiene, I. Sabaityte susibūrė į pilietinę pamoką. Ją pradėjo Just. Marcinkečiaus žodžiais sukurta daina „Tai gražiai mane augino“(muzika V. Mikalausko). Šio poeto tekstai pasirinkti prisimenant  90-ąsias jo gimimo metines.

Faktus apie V. Kudirkos veiklą ir kūrybą mokiniai įrašė kryžiažodyje, dailyraščiu užrašė pirmąją himno eilutę prie Lietuvos žemėlapio. Aptarę Just. Marcinkevičiaus eilėraštį „Laisvė” mokiniai dainavo Aurikos Masytės dainą „Laisvė“. Dažnam mokiniui nereikėjo skaityti žodžių, nes nešiojasi juos atminty, tad galėjo dainuoti žvelgdami į  gražiausius Kelmės krašto vaizdus ekrane. Graži menų sintezė, tikimės, paliko šviesų įspūdį tiek vaikų, tiek mokytojų atminty.

Kelmės „Kražantės“

progimnazijos mokytoja