2020-08-11 10:23
Stovykla ,,Iš praeities į dabartį“

2020 m. birželio 29 – liepos 3 dienomis ,,Kražantės“ progimnazijoje vyko dieninė stovykla ,,Iš praeities į dabartį“ (vadovė – mokytoja G. Mikalauskienė, savanoriavo A. Trijonienė). Šios stovyklos programos tikslas buvo ugdyti mokinių šiuolaikinę kultūrinę kompetenciją: mylėti savo tautos kultūrą, istoriją, ją geriau pažinti, puoselėti ir ja didžiuotis.

Įgyvendinant programą 15 šeštųjų klasių mokinių susipažino su Žalpių krašto istorija, mokėsi pamokoje taip kaip senaisiais laikais „Pamoka tarpukario pradžios mokykloje“. Vaikai domėjosi Tytuvėnų miestelio istorija, dalyvavo edukacinėje programoje ,,Aktyvus protas“ Tytuvėnų regioninio parko lankytojų centre. Lankėsi pirmajame istorijos muziejuje – D. Poškos baubliuose bei Bijotų dvaro sodyboje. Pamatė ir tyrinėjo senovinę techniką Nemakščių Aštuonračio muziejuje. Stovyklautojai dalyvavo interaktyvioje edukacijoje Kurtuvėnų dvare bei edukacinėje programoje ,,Žirgo draugystė“. Dalyviai išklausė įdomių legendų apie Platelių atsiradimą, susipažino su šaltojo karo laikotarpiu Šaltojo karo muziejuje.

Dieninėje stovykloje ,,Iš praeities į dabartį“ ne tik plėstas akiratis, bet ir sportuota, džiaugtasi vandens pramogomis, dalyvauta pėsčiųjų žygiuose aplink Giliaus ežerą bei žingsniuota Šeirės pažintiniu taku Plateliuose. Taip pat stovyklautojai kepė bandeles su Žalpių krašto šeimininkėmis bei suko kastinį KKC Amatų centre. Savaitė prabėgo turiningai, prasmingai ir linksmai.

Mokytoja Genė Mikalauskienė