2017-11-25 13:01
Meniu
Facebook
Facebook
Elektroninis dienynas
Elektroninis dienynas
BMT
BMT
Comenius
Comenius
Olweus
Comenius
Kuriame Lietuvos ateitį
BMT
Tinklas
Tinklas
Mukis
BMT
Bendroji informacija apie mokyklą

Mokyklos pavadinimas: Kelmės "Kražantės" progimnazija

Mokyklos tipas: progimnazija

Juridinio asmens kodas: 190091812

Steigėjas, savininkas (dalininkai): Kelmės rajono savivaldybės taryba

Mokomoji kalba: lietuvių

Mokymo forma: dieninė

Mokyklos adresas: Vytauto Didžiojo 110, Kelmė (Vaizdas žemėlapyje)

Pašto kodas: LT - 86140

El. pašto adresas: krazantesprogimnazija@gmail.com

Telefonas: 8 (427) 61193

Mokyklos direktorius: Laima Simėnienė

,,Balsas - tai tu"
               Kviečiame  jaunus (iki 29 m.) žmones registruotis ir dalyvauti naujame muzikiniame konkurse ,,Balsas - tai tu", kuris prasidės jau gruodžio 11 d.
,,Nelaikyk savyje to, kas stipru ir galinga! Mes žinome, kad kiekviename kampelyje slypi žmogus meniška siela bei stipriu vokalu. Jei esi vienas iš jų, nieko nelauk ir registruokis visiškai naujame projekte "Balsas - tai tu!". Ne paslaptis - kiekvieno atlikėjo kelias prasideda nuo mažų žingsnelių. Čia jų žengsi ne vieną, nes tai vienintelė galimybė rajone.Taigi, ar susprogdinsime muzikos bombą? Šį konkursą sudarys trys intriguojantys etapai. Pirmasis etapas, tai perklausos, kurių metu trys komisijos nariai išrinks kas patenka į kitą etapą ir galės išbandyti savo jėgas toliau. Antrasis etapas - kovos, jų metu tik pusė dalyvių pateks į finalą, kurio metu sužinosime kas laimės konkursą. Nesivaržyk ir dalyvauk!" 


Austėja Bagdonavičiūtė

7–8 kl. tėvų susirinkimas
Informuojame, jog lapkričio 27 d. (pirmadienį) 16–19.30 val. progimnazijos II aukšte vyks aktyvūs 7–8 kl. tėvų, mokinių ir mokytojų susirinkimai. Galėsite susitikti ir aptarti ugdymo(si) klausimus su klasių auklėtojomis ir visų dalykų mokytojais. Kviečiame aktyviai dalyvauti.

Tėvų susirinkimas
DĖMESIO!
2017-11-16 (šį ketvirtadienį) 16–19.30 val. progimnazijoje II aukšte vyks aktyvus 5–6 klasių susirinkimas ,,Mokinys - tėvai - mokytojas". KVIEČIAME dalyvauti.
Skaitymo naktis mokykloje

Tamsų spalio 27 dienos vakarą į „Kražantės“ progimnaziją. rinkosi pradinukai. Rankose jie nešėsi ne vadovėlius ir sąsiuvinius, o miegmaišius, čiužinius, prožektorius, užkandžius ir savo mėgstamiausias  knygeles. Šios nakties mažieji mokinukai laukė ištisus metus, juk tai antroji skaitymo naktis mokykloje.  Vaikus viliojo intriguojantis pavadinimas „Sveiki atvykę į monstrų viešbutį “. 

Susirinkusius pradinukus kraupiomis istorijomis apie vaiduoklius gąsdino viena iš renginio organizatorių mokytoja metodininkė Hilda Laima Markulė. Savo prisiminimais dalijosi mokyklos direktorė Laima Simėnienė.

Vaikai burtų keliu pasiskirstė į 5 komandas ir varžėsi vieni su kitais atlikdami įvairias užduotis. Keliaudami vaiduoklių keliu, perskaitę užuominas, surado butelyje paslėptą seną vaiduoklių rankraštį. Dalyviai skaitė vaiduoklių rašytas „šiurpes“. Mokytoja Lina Šimkevičienė mokė vaikus iš popieriaus pagaminti šikšnosparnius. Mokytoja Hilda Laima Markulė kartu su dalyviais kūrė šešėlių teatrą. Mokytoja Milda Bagdonavičienė mokė spalvų liejimo magijos. Mokytoja Jovyta Akstinienė  kartu su vaikais sudėliojo vaiduoklišką istoriją.

Atlikus visas užduotis, įveikus kliūtis ir atspėjus slaptažodį dalyviai buvo įleisti į „Monstrų kavinę“. Čia drąsuolius pasitiko mokytoja Regina Vileikienė ir mama pagalbininkė Giedrė Navikienė. Ant stalų mokinių laukė keisčiausi užkandžiai: vampyrų akys, vaiduoklių dantys, raganų piršteliai ir dar nežinia kokie ,,vaiduokliški skanumynai“.

Tamsoje drąsuoliai keliavo į antro aukšto fojė. Žvakių šviesoje, pasišviesdami prožektoriais, knygų bičiuliai skaitė vaiduokliškas pasakas ir kūrė šiurpias istorijas.

Pailsėjus buvo smagu dalyvauti estafetėse, kuriose griežtai teisėjavo pavaduotoja Regina Dovidaitienė.

Vėlų vakarą buvo smagu dūkti „raganaičių diskotekoje“, o pavargus pažiūrėti filmą „Monstrų biuras“. Ne visi dalyviai sulaukė filmo pabaigos, juos į sapnų karalystę palydėjo mažieji vaiduokliukai.

Rytą neišsigandę pavojų drąsuoliai buvo apdovanoti padėkos raštais ir  saldžiais vaiduokliškais prizais, kuriuos pagamino mama  Diana Sungailė.

Smagu buvo vaikams! Džiaugėmės ir mes, mokytojos, draugiškais, išradingais, judriais, norinčiais viską sužinoti, sumaniais, nebijančiais pavojų pradinukais.

Šiais metais renginyje dalyvavo 35 daugiausiai knygų perskaitę 2 - 4 klasių mokiniai. Dalyviai pažadėjo per metus perskaityti ne mažiau kaip 50 knygų, kad kitais metais vėl galėtų dalyvauti „Skaitymo naktyje“. Linkime patirti skaitymo malonumą!

Ačiū pradinių klasių mokytojoms, kurios nepagailėjo laiko ir padėjo organizuoti šį puikų renginį vaikams, kurie mėgsta skaityti. Ačiū tėveliams už išradingumą ruošiant vaiduokliškas vaišes ir už drąsą atiduodant vaikus naktį praleisti į monstrų viešbutyje.

 

 

                                                                    Pradinių klasių mokytoja Genovaitė Somaitė

 

Vaizdai čia
Reikalingas etikos mokytojas

Kelmės „Kražantės“ progimnazijoje  nuolatiniam darbui (krūvis 8 pamokos) reikalingas etikos mokytojas.

Dėl papildomos informacijos teirautis tel. (8 427) 6 1  193.


Rudeninė vokiečių kalbos stovykla

Kaip ir per kiekvienas rudens atostogas, taip ir šiemet, spalio 30-31 dienomis  būrelis šeštos klasės mokinių (Miglė Mažuknaitė, Guoda Radžiūtė, Paulina Palubinskytė, Viltė Stonytė, Aušra Beinorytė ir Augustas Elskis– mokytoja N. Vengelienė) mokėsi vokiečių kalbos ir kartu ilsėjosi rajoninėje stovykloje Pakarčemio kaime.

 Mokiniai mokėsi kalbos žaisdami  stalo ir judriuosius žaidimus, bendraudami su studente iš Vokietijos Elena Kloppmann, kuri ne tik  papasakojo apie Vokietiją ir savo gimtąjį miestą, bet ir atsakė į gausybę klausimų bei mokė vokiškų žaidimų. Stovyklautojai gamino žibintus, mokėsi dainelių, dalyvavo viktorinoje apie Vokietiją, o vakare linksmai  šoko skambant vokiškai muzikai.

Visiems dalyviams labiausiai patiko įdomūs užsiėmimai, pasivaikščiojimas tamsoje su žibintais ir šiltas  bendravimas.

                                                                                                                   Aušra Beinorytė, 6a klasės mokinė


Vaizdai čia

,,Misija Sibiras'17" dalyvio viešnagė

,,Kražantės“ progimnazija Kelmės rajone garsėja pasirinkta pilietine-patriotine ugdymo kryptimi. Jau keletą metų sekame projekto „Misija Sibiras“ naujienas. Pernai mokykloje viešėjo ekspedicijos dalyvis Karolis Žemaitis.  Šiemet kartu su šio projekto dalyviais tvarkėme Kryžkalnio memorialą, skirtą partizanams. Taip pat neseniai nudžiugome sulaukę mokykloje ir šiųmetės ekspedicijos dalyvio, teisininko Liudo Šiukšterio.

6–8 klasių mokiniams jis pasakojo, jog šios misijos vyksta jau dvyliktus metus. Organizuojamos jaunų žmonių ekspedicijos į Sibirą, kurių tikslas – sutvarkyti mūsų tautiečių trėmimų vietas, apleistas kapines, pastatyti atminimo simbolius, lietuviškomis kryždirbystės tradicijomis puoštus kryžius, žuvusiems lietuviams Sibire atminti. Ekspedicijos metu taip pat siekiama pabendrauti su Sibire tebegyvenančiais tautiečiais ar jų atžalomis. Liudas Šiukšteris pasakojo, jog šiais metais, „Misija Sibiras‘17“ ekspedicijos metu,  16 atrinktų žmonių komanda vyko į Irkutsko sritį, ten sutvarkė 9 skirtingas kapines (Gadalėjaus, Tulūno, Javdokimovo, Algatujaus, Soloncų, Kamenkos, Bogotyriaus, Porogo bei Viesiolyj). Kapinių ieškojo vietovėse, kurių dalies žemėlapiuose jau nebėra, todėl nemažai keliavo pėsčiomis.

Sovietų Sąjungos represijos laikotarpis Lietuvos gyventojams buvo itin negailestingas, per 11 trėmimo metų iš Lietuvos ištremta daugiau nei 130 tūkst. žmonių, koncentracijos stovyklose įkalinta apie 150 tūkst. lietuvių. Trėmimai, prasidėję 1941 m. birželio 14-ąją, Sibiro žemėse paliko apie 800 lietuviškų laidojimo vietų.

Per  projekto ,,Misija Sibiras“ gyvavimo metus savo norą dalyvauti jame išreiškė daugiau nei 12 000 jaunų žmonių. Grįžę dalyviai keliauja po Lietuvos mokyklas skatindami domėtis ir saugoti Lietuvos istoriją, net jei ji ir skausminga. Visa tai prisideda prie jaunosios kartos pilietiškumo bei didžiavimosi savo valstybe jausmo ugdymo. Tikimės, jog ateityje dalyvauti šiame prasmingame projekte norą pareikš ir ūgtelėję  mūsų mokyklos mokiniai.

                     Alma Paulauskienė

Vaizdai čia

                      


Neagresijos programa vaikams

              2017 m. spalio mėn. 24–26 d. Kelmės „Kražantės“ progimnazijoje mokytojos Violetos Gliaudienės iniciatyva vyko teorinis-praktinis seminaras ,,Neagresijos programa vaikams“, kurio lektorius Eligijus Valskis dirbo su moksleiviais, kurie nori pasimokyti bendravimo, draugiškumo, linksmų žaidimų, dėmesio sutelkimo būdų, pozityvaus mąstymo. Mokiniai sužinojo apie žmogaus egzistencijos lygmenis, energijos šaltinius, garsų įtaką sveikatai, išmoko juoko ir kvėpavimo praktikų, patyrė atsipalaidavimo meditacijų. Kaip vėliau paaiškėjo, šie procesai  padėjo susidomėjusiems dalyviams nuimti įtampas, pajusti gilų poilsį, išlaikyti pakylėtą nuotaiką, geriau suvokti save ir kitus, įveikti drovumą bei džiaugtis kūrybiniais savo gebėjimais. Iš viso įvyko 3 susitikimai, kurių trukmė buvo 2 val. Dalyvių amžius buvo  nuo 8 iki 14 metų.

           V. Gliaudienė

                                        Vaizdai čia


,,Kuriu – save reiškiu"

Kelmės ,,Kražantės“ progimnazijoje veikia neformaliojo ugdymo būrelis ,,Kuriu – save reiškiu“. Jam vadovauja specialioji pedagogė Milda Liaugodienė. Mokinių veikla būrelyje yra gana įvairi. Iki mokinių rudens atostogų šio būrelio lankytojai kūrė įvairias dėliones, pieštukines, pamokų tvarkaraščius, svajonių namus. Mokiniai savo gražiais darbeliais ir mielais žodžiais pasveikino savo mokytojus Tarptautinės mokytojų dienos proga. Taip pat lankytasi Kelmės J. Graičiūno gimnazijos technologijų centre pas neformaliojo ugdymo mokytoją Martyną Turevičių, kur buvo sudaryta galimybė stebėti kaip su lazeriu-graveriu galima išgraviruoti norimą tekstą ar paveiksliuką dirbinyje.

M. Liaugodienė


Vaizdai čia

 


Helovinas. Siaubo filmų interpretavimo vakaras

Paskutiniąją  dieną prieš atostogas „ Kražantės“ progimnazijos mokiniai   pamokų metu demonstravo Helovino  madas ir nekantriai laukė vakaro. O vakare prasidėjo   siaubo filmų interpretacijų vakaras, kurį organizavo mokinių parlamentas ( vadovė direktoriaus pavaduotoja ugdymui J.Seselskienė). Renginį nuotaikingai vedė mokinių parlamento prezidentė Gabija Bužinskaitė ir Miglė Laurinavičiūtė.

Penktų – aštuntų klasių mokiniai vaidino siaubo filmų ištraukas. Žiūrovai matė devynių filmų vaidybinius vaizdelius.  Išradingai pristatytos  scenos  iš populiariausių siaubo filmų: „Anabelė“, „ Pjūklas“, „ Tas“ ir t.t.

Po  pasirodymo scenoje mokiniai linksminosi šokių vakare.

                                                                                                                                            A. Žičkienė


Vaizdai  čia

Laimėjimas rajono pradinių klasių kvadrato varžybose

Spalio  26 dieną  „Kražantės“ progimnazijoje vyko 2017- 2018 m. m. rajono bendrojo lavinimo  pradinių klasių mokinių olimpinio festivalio kvadrato varžybos.  Jose  dalyvavo mūsų mokyklos jaunieji  sportininkai bei komandos  iš Tytuvėnų gimnazijos ir „Aukuro“ pagrindinės mokyklos.

 „Kražantės“ pradinukų komanda– Gytis Kazlauskas (komandos kapitonas), Emilis Šaulys,  Karolis  Gaurilovas, Jogaila Barauskis, Benas  Šimulis, Meida  Levickaitė,  Orinta Gaurilovaitė,  Diana  Barančiukaitė,  Barbora Šedytė,  Viltė Bimbaitė,  Augustė  Gečaitė, Vakaris  Levenauskas– nurungė kitų mokyklų sportininkus ir iškovojo pirmosios vietos taurę. 

 Šie berniukai ir mergaitės  lapkričio 18 dieną rungtyniaus regioninėse kvadrato varžybose Radviliškyje.

A.      ŽičkienėPuslapis 1 i 46 1 2 3 4 > >>
Prisijungti
Nario vardas

SlaptaodisDar ne narys?
Registruokis

Pamirai slaptaod?
Paprayk naujo
Pamokų laikas
1 pamoka 08.00 - 08.45
2 pamoka 08.55 - 09.40
3 pamoka 10.00 - 10.45
4 pamoka 11.00 - 11.45
5 pamoka 12.05 - 12.50
6 pamoka 13.05 - 13.50
7 pamoka 13.55 - 14.40
Atsitiktinė nuotrauka
Copyright © 2009-2014 Kelmės Kražantės progimnazija
2046238 Kelmės Kražantės progimnazija Unikali apsilankym

Powered by powered by php-fusion © 2003-2007
Design by Design by Matonor