Sausio 13-oji – Laisvės gynėjų diena

,,1991 m. sausio 13 d., sovietinei armijai ir specialiesiems daliniams užimant Lietuvos radijo ir televizijos pastatą, Televizijos bokštą, žuvo 14 nepriklausomybės gynėjų, dar beveik tūkstantis žmonių buvo sužeista ar kitaip nukentėjo. Nors dalinė žiniasklaidos kontrolė ir buvo prarasta, tačiau svarbiausias nepriklausomos Lietuvos valstybingumo simbolis – Aukščiausioji Taryba buvo išsaugota. Ją pavyko išsaugoti Laisvės gynėjų dėka.” (Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos centras)
     Sausio 13 dieną ,,Kražantės” progimnazijos kieme tradiciškai  degė laužai, skambėjo dainos apie Lietuvą ir eilės apie tragiškos dienos įvykius.  Vyko pilietiškumo pamokos 5-8 klasėms, skirtos Laisvės gynėjų dienai paminėti.