TARPTAUTINIO PROJEKTO EDUMAP NAUJIENOS

Tarptautinio projekto #EDUMAP komanda pristato dar vieną skyrių iš būsimo prevencinio leidinio apie psichoaktyviųjų medžiagų vartojimą, piktnaudžiavimą jomis ir priklausomybę  - „Trumpalaikis ir ilgalaikis piktnaudžiavimo psichoaktyviosiomis medžiagomis poveikis”.

STATISTIKA APIE EUROPOS JAUNIMĄ:

• Apie 47 proc. studentų prisipažįsta reguliariai vartojantys alkoholį.
  • 1 iš 6 Europos moksleivių (17 %) prisipažįsta bent kartą vartojęs neteisėtų narkotikų.
  • Beveik 7 proc. moksleivių prisipažįsta vartoję raminamųjų ar migdomųjų vaistų.
  • 4 proc. visų Europos studentų prisipažįsta, kad vartoja nuskausminamuosius vaistus norėdami apsvaigti.
  • ... ir daugiau nei 3 proc. mokinių teigia vartoję naujų psichoaktyviųjų medžiagų.

Projekto metu sukurta knyga bus laisvai prieinama priemonė, kuria galės naudotis mokytojai, šeimos nariai, su jaunimu dirbantys asmenys, savanoriai ir įvairių nevyriausybinių organizacijų darbuotojai. Ji bus išleista lietuvių, graikų, turkų, suomių, austrų ir slovėnų kalbomis.

Daugiau apie projektą http://edu-map.eu/