2014-11-28 18:42
Meniu
Dienos Informacija
Vardadienius švenčia:
Elektroninis dienynas
Elektroninis dienynas
BMT
BMT
Comenius
Comenius
Olweus
Comenius
Kuriame Lietuvos ateitį
BMT
Tinklas
Tinklas
Mukis
BMT
Bendroji informacija apie mokyklą

Mokyklos pavadinimas: Kelmės „Kražantės“ progimnazija

Mokyklos tipas: progimnazija

Juridinio asmens kodas: 190091812

Steigėjas, savininkas (dalininkai): Kelmės rajono savivaldybės taryba

Mokomoji kalba: lietuvių

Mokymo forma: dieninė

Mokyklos adresas: Vytauto Didžiojo 110, Kelmė (Vaizdas žemėlapyje)

Pašto kodas: LT - 86140

El. pašto adresas: krazantespagrmok@takas.lt

Telefonas: 8 (427) 61193

Mokyklos direktorius: Stasys Jokubauskas

Naujienos
„Jaunųjų tyrėjų“ būrelio išvyka į Šiaulių gyvūnų globos namusParašyta 2014-11-25
KvadratasParašyta 2014-11-24
Kalėdinė gerumo akcija ,,Kartu papuoškime miesto eglę“Parašyta 2014-11-24
Būk matomas, būk saugusParašyta 2014-11-19
Pakarčiamio kaime vyko rajoninė vokiečių kalbos stovyklaParašyta 2014-11-19
Žibintų šventėParašyta 2014-11-19
Penktokų krikštynosParašyta 2014-11-16
Mokiniai domisi versluParašyta 2014-11-16
Kaip didelis ąžuolas iš mažos gilės užauga?Parašyta 2014-11-11
Penktokų susitikimas su Vaiko teisių apsaugos skyriaus vyriausiąja spe...Parašyta 2014-11-11
Pažintinis vizitas į Kelmės priešgaisrinę gelbėjimo tarnybąParašyta 2014-11-07
Kvadrato varžybosParašyta 2014-11-05
Anglų kalbos šventėParašyta 2014-11-05
Pradinių klasių mokytojų išvyka į Šiaulių „Rasos” progimnazijąParašyta 2014-11-04
Pradinių klasių mokytojų metodinės grupės metodinės dienos mokyklojeParašyta 2014-11-04
Spalio mėnesio draugiškiausiParašyta 2014-10-28
Pagalba policijaiParašyta 2014-10-27
Savanoriška akcija tęsiasiParašyta 2014-10-17
Susitikimas Žemaitės viešojoje bibliotekojeParašyta 2014-10-16
,,Eina saulelė aplinkui dangų"Parašyta 2014-10-16
EUROPOS KALBŲ DIENAParašyta 2014-10-15
„Mano augintinis“Parašyta 2014-10-13
Mokytojų dienaParašyta 2014-10-06
Europos judėjimo savaitėParašyta 2014-10-03
ApdovanojimasParašyta 2014-10-03
Draugai šalia mūsųParašyta 2014-10-01
“Tyrėjų naktis 2014”Parašyta 2014-09-30
Rudens lygiadienisParašyta 2014-09-25
Kelmės „Kražantės“ progimnazijai reikalingas etikos mokytojasParašyta 2014-09-04
Sveikinimas rugsėjo 1-jaiParašyta 2014-08-29
„Jaunųjų tyrėjų“ būrelio išvyka į Šiaulių gyvūnų globos namus

Aštuntokių Ugnės Barauskytės ir Aušrinės Tarasevičiūtės iniciatyva spalio mėnesį mokykloje vyko  akcija „Mums rūpi beglobiai gyvūnai.  Jei rūpi ir tau – aukok“. Mokiniai aktyviai dalyvavo šioje akcijoje. Už paaukotus pinigus nupirkome gyvūnėliams maisto ir kraiko. Ketvirtadienio popietę „Jaunųjų tyrėjų“ būrelio nariai, nešini maišeliais su maistu, skirtu gyvūnams, išvyko į  Šiaulių gyvūnų globos namus. Šių namų darbuotojai parodė savo globotinius ir papasakojo jų liūdnas istorijas. Graudu buvo žiūrėti į šunis ir kačiukus, kurie žmogaus buvo pasmerkti žūčiai: pririšti miške prie medžio, paguldyti ant geležinkelio bėgių ar  palikti likimo valiai, išvykus  gyventi į užsienį.  Globos namuose šiuo metu gyvena  apie 40 šunų ir 20 kačių. Vienam mažam,  gražiam katinėliui pasisekė, nes jį pasiėmė į savo namus 8c klasės mokinė Deimantė Mockutė. Dėkoju visiems mokiniams ir jų tėveliams, kurie ne tik paaukojo pinigų, bet ir patys nupirko maisto gyvūnams, taip padėdami išgyventi tiems, kurie buvo pasmerkti žūti.

Ilona Sutkienė, „Jaunųjų tyrėjų“ būrelio vadovė


Kvadratas
Kelmės ,,Kražantės"progimnazijoje lapkričio 20 d., vyko trečių klasių(3a, 3b ir 3c) tarpklasinės kvadrato varžybos. Po atkaklios kovos laimėtojais tapo 3b klasės ,,Žirafiukų" komanda. 1- osios vietos nugalėtojai buvo apdovanoti medaliais ir diplomais.Kalėdinė gerumo akcija ,,Kartu papuoškime miesto eglę“

Siekdama telkti Kelmės miesto bendruomenę geriems darbams, puoselėti pagarbą vienas kitam, Kelmės miesto seniūnija, Kelmės kultūros centras ir Kelmės rajono savivaldybės suaugusių mokymo centras organizavo Kalėdinę gerumo akciją ,,Kartu papuoškime miesto eglę“ ir pakvietė Kelmės miesto ugdymo įstaigas prisijungti prie šios akcijos  dekoruojant eglutės žaisliukus.

     Kiekvieną kartą, artėjant Kalėdų metui, suaugę ir vaikai laukiame nežemiško stebuklo, nors gerai žinome, kad juos kuriame patys – savo gerumu, šiluma, noru padėti...

     Su dideliu susidomėjimu, meile ir išradingumu Kelmės ,,Kražantės“ progimnazijos pradinukai ėmėsi dekoravimo. Žaisliukai pasipuošė žiemos vaizdais, pasakų, eilėraštukų veikėjais, seneliais Šalčiais, besmegeniais, įvairiausiais ornamentais.

     Dabar kiekvienas laukia eglutės įžiebimo šventės, nes įdomu bus pamatyti savo sukurtą žaisliuką. O dar įdomiau jį parodyti tėveliams, seneliams ir pasigirti, kad jie prisidėjo prie miesto eglutės puošimo, o kartu ir viso miesto puošimo.

     Manome, kad vaikai patys kūrę grožį, labiau ir vertins – nesinorės, kad eglutės žaisliukai būtų gadinami, mėtomi. Tai ne tik kūrybinių galių ugdymas, bet ir bendro grožio, bendro turto tausojimo pamoka. Ačiū organizatoriams už puikų sumanymą. Ramaus Advento ir gražių švenčių.

                                                                                                      Pradinių klasių mokytojos

Vaizdai čia


Būk matomas, būk saugus

      Atsižvelgdama į avaringumo padėtį ir eismo įvykių priežastis, Lietuvos automobilių kelių direkcija prie Susisiekimo ministerijos lapkričio 6-ąją paskelbė Atšvaitų diena.

      Lapkričio 12 d. Kelmės „Kražantės“ progimnazijoje vyko saugaus eismo renginys „Būk matomas, būk saugus“ pradinių klasių mokiniams. Jį organizavo pradinių klasių mokytojos Lina Armonienė, Laima Antanaitienė ir Hilda Laima Markulė. Šiuo renginiu norėjome priminti ir paskatinti mokinius segėti atšvaitus tamsiu paros metu, esant  apsunkintoms eismo sąlygoms.

        Atšvaitai – paprasta ir efektyvi priemonė, užtikrinanti pėsčiųjų, dviratininkų, motociklininkų ir kitų eismo dalyvių saugumą prieblandoje ar tamsiu paros metu. Tyrimai rodo, jog net 90 proc. informacijos apie nuolatos besikeičiančias eismo sąlygas vairuotojai priima akimis. Todėl, ypač tamsiai apsirengę pėstieji ar dviratininkai, pablogėjus matomumui gali būti vairuotojų laiku nepastebėti. Pavojingiausias laikas pėstiesiems – nuo lapkričio iki vasario pabaigos. Mat šiuo laikotarpiu didesnę paros dalį būna tamsu, dažni krituliai. Nereikia pamiršti, kad saugumas dažnai priklauso nuo matomumo.

        Norėdami priminti ir paraginti vaikus segėti atšvaitus, mokykloje organizavome tam skirtą renginį. Iš ryto prieš pamokas vyko akcija „Atšvaitas“. Į mokyklą besirenkančius moksleivius ir mokytojus  pasitiko mokiniai su ryškiomis liemenėmis ir registravo visus, seginčius atšvaitus, ir tuos, kurie nesegėjo atšvaitų. Vėliau, renginio metu, buvo pristatyta diagrama su akcijos rezultatais. Ruošdamiesi renginiui pradinukai turėjo nupiešti savo sukurtą atšvaitą ir paruošti trumpą programėlę saugaus eismo tema. Iš kiekvienos klasės buvo atrinkta po 3 piešinius, darbai eksponuoti mokyklos aktų salėje. Į svečius pasikvietėme Viešosios policijos skyriaus patrulių būrio vadą Alvydą Butautą ir Prevencijos poskyrio specialistę Živilę Norkienę. O ypač vaikai laukė policijos bičiulio Amsio, norėjo jį pakalbinti, paspausti ranką, kartu nusifotografuoti. Vaikai už dalyvavimą akcijoje ir renginyje buvo apdovanoti atšvaitais, lankstinukais, knygų skirtukais su saugaus eismo taisyklėmis, kitomis vaizdinėmis priemonėmis, kuriuos perdavė Kelmės kelių tarnyba, girininkija ir policija.

        Visi kartu: vaikai, tėvai, pedagogai, socialiniai partneriai, esame atsakingi už savo ir vaikų saugumą, o tamsiuoju paros metu ypač pasirūpinkime, kad visi būtume matomi ir saugūs kelyje.

Vaizdai čia


Pakarčiamio kaime vyko rajoninė vokiečių kalbos stovykla
Spalio 28-29 dienomis Slovikų sodyboje-pirtyje Pakarčiamio kaime vyko rajoninė vokiečių kalbos stovykla.  Šiame kalbinės veiklos renginyje (su nakvyne) iš  „Kražantės“ progimnazijos dalyvavo penki 6b klasės  mokiniai:  Emilija Lideikytė, Guoda Barančiukaitė, Juta Bružaitė, Rokas Karpavičius ir Benas Musneckis. Šeštokai stovykloje ne tik mokėsi vokiečių kalbos, bet ir pramogavo, dalyvavo įvairiose veiklose kartu su kitų rajono mokyklų mokiniais. Tai buvo  jiems gera proga praturtinti savo vokiečių kalbos žinias, susirasti naujų draugų ir  bent porą rudens atostogų dienų praleisti kitoje aplinkoje.
Vaizdai čia

Žibintų šventė
Lapkričio 11 dieną „Kražantės“ progimnazijoje vyko Žibintų šventė. Šventėje dalyvavo 6-8 klasių mokiniai, besimokantieji vokiečių kalbos ir 2-4 klasių mokiniai, kurie lanko vokiečių kalbos būrelį. Ypač aktyvūs šios šventės dalyviai buvo 2c klasės mokiniai. Vaikai buvo supažindinti su švento Martyno legenda, jie mokėsi dainuoti vokiškų dainelių apie žibintus ir jų skleidžiamą šviesą, o norintys pasigrožėti žibintų šviesa rinkosi į mokyklos fojė.
Vaizdai čia

Penktokų krikštynos

Penktokų krikštynos – vienas linksmiausių ir laukiamiausių mokyklos mokinių parlamento organizuojamų renginių. Pažymėti specialiais ženklais, išbandę mokyklos grindų kietumą savais keliais ( atsiprašome už padarytus nuostolius), suradę už narkotinių medžiagų platinimą „suimtas“ klasių auklėtojas ir jas reabilitavę, prisiekę  krikštytojams laikytis nustatytų taisyklių, paragavę „penktokų duonelės“ ir apšlakstyti „mokinių prakaitu“ –penktokai tapo pilnateisiais progimnazijos mokiniais.

Vaizdai čia


Mokiniai domisi verslu

                 Aštuntų klasių mokiniai dalyvavo Kelmės turizmo ir verslo informacijos centro renginyje ,,Pradėkime verslą kartu“. Organizacijos „Versli Lietuva“ Šiaulių regiono atstovė Auksė Vizbarienė pristatė pranešimą, kuriame akcentavo, kad kiekvieno vaiko svajonė gali virsti verslo idėja bei supažindino su  svajonės realizavimo mechanizmais. Vėliau mokiniai bendravo su Kelmės rajono verslininkais A. Brazu,  V. Každailiu, I. Petkevičiumi, aptarė jų verslo sėkmės istorijas.

                 Renginio metu apdovanoti Jaunimo verslo idėjų konkurso  ,,Ateities Kelmė“ nugalėtojai.

 

Laima Kareivienė


Kaip didelis ąžuolas iš mažos gilės užauga?

Kelmės girininkijos darbuotojai dėkoja visiems mokiniams, mokytojams ir mokinių tėveliams, kurie rinko ąžuolų giles. Girininkas Egidijus Želvys lankėsi mokykloje ir informavo, kad mūsų mokyklos bendruomenė pririnko apie 35 kg gilių. Hektarui ąžuolyno įveisti paprastai reikia iki 400 kg gilių. Kitais metais visi susitelkę rinksime giles ir gali būti, kad ,,Kražantės“ progimnazija  užaugins 1 ha ąžuolyną? Kodėl tai taip svarbu? Keli faktai:

 • Ąžuolas laikomas stiprumo ir tvirtumo simboliu, medžiu - paminklu.
 • Lietuvoje nuo amžių ąžuolai pagarbiai saugomi.
 • 1420 m. buvo uždrausta kirsti senus ąžuolus.
 • Lietuvoje daugiau kaip 100 ąžuolų paskelbti gamtos paminklais. Jų aukštis siekia iki 30 m, skersmuo – iki 2,5 m.
 • Seniausias Lietuvoje augantis ąžuolas – Stelmužės ąžuolas (Zarasų rajonas).
 • Didžiausias Lietuvoje ąžuolų parkas yra Kauno Ąžuolynas (Žaliakalnyje). Taip pat tai yra didžiausias miesto ąžuolynas Europoje.
 • Didžiausia ąžuolų alėja galima pasigrožėti Smalininkuose.
 • Dionizo Poškos „Baublys“- muziejus įruoštas ąžuolo kamieno atpjovoje, kurios skersmuo 4,5 m, o amžius – 1000 metų.
 • Pa­pras­to­jo ąžuo­lo me­dy­nai pra­de­da de­rė­ti su­lau­kę 50-60 me­tų, o pa­ski­rai au­gan­tys ąžuo­lai de­ra jau ir 20 me­tų.
 • Giles išaugina ąžuolai po 1−4 ant kotelio.
 • Gi­lės su­bręs­ta rug­sė­jo ga­le ar­ba spa­lį. Ma­siš­kai kren­ta spa­lio mė­ne­sį (52-57 proc. der­liaus).
 • Nukritusias ant žemės giles išplatina gyvūnai ir paukščiai, pvz., kėkštai.
 • Gilėse yra 40-60 % krakmolo, 7 % cukraus, 5 % riebalų, 4-6,5 % baltymų, 5-8 % rauginių medžiagų.
 • Iš gilių gaminama gilių kava.
 • V. Petkevičius yra parašęs knygą vaikams „Gilės nuotykiai Ydų šalyje“, kurioje vienas herojų yra gilė.

 

Ar kitais metais rinksime giles?

 

 

 

Laima Kareivienė, Jurgita Seselskienė, Egidijus Želvys

 

Vaizdai čia


Penktokų susitikimas su Vaiko teisių apsaugos skyriaus vyriausiąja specialiste Virginija Čerkauskiene
Penktokų susitikimas su Vaiko teisių apsaugos skyriaus vyriausiąja specialiste Virginija Čerkauskiene
Ketvirtadienį, lapkričio 6 dieną, 5a klasės valandėlėje “Vaikų teisės ir pareigos” dalyvavo Kelmės rajono savivaldybės administracijos Vaiko teisių apsaugos skyriaus vyriausioji specialistė Virginija Čerkauskienė. Pirmiausia ji mokinius supažindino su Vaiko teisių apsaugos specialistų darbu, paaiškino, kokiais atvejais vaikai gali kreiptis į vaiko teisių apsaugos tarnybą. Vėliau mokiniai dalyvavo konkurse, kurio metu, dirbdami grupėmis, aiškinosi, kokios yra vaikų teisės ir pareigos, pristatė savo darbus, sprendė kryžiažodžius. V. Čerkauskienė buvo nustebinta puikiomis mokinių žiniomis apie vaikų teises. Nugalėtojų komandos nariai buvo apdovanoti prizais, o visi mokiniai gavo saldžias dovanėles ir didžiulį šakotį. Esame dėkingi mokyklos socialinei pedagogei Laimai Kareivienei, kuri derino susitikimo detales su vyr. specialiste V. Čerkauskiene ir dalyvavo klasės valandėlėje.
5a klasės auklėtoja I. Sutkienė

Vaizdai čia

Pažintinis vizitas į Kelmės priešgaisrinę gelbėjimo tarnybą

        Aštuntų klasių mokiniai susitiko ugniagesiais-gelbėtojais. Mokiniai susipažino su Kelmės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnų darbo specifika, apžiūrėjo techniką, aptarė mokymosi ir darbo galimybes. Ugniagesiai pasidžiaugė, kad gali bendrauti su mokiniais, nes nėra iškvietimo teikti paslaugas. Norint būti geru savo darbo specialistu, pabrėžė ugniagesiai, pirmiausiai turi būti geru žmogumi, norinčiu padėti nelaimės ištiktiems. Deja, motyvacijos neužtenka, nes reikia ir gero fizinio pasirengimo, žinių, gebėjimų dirbti su technika, įgūdžių kaip elgtis ekstremaliose situacijose. Mokiniai klausėsi apie rizikingą darbą, domėjosi kiek Lietuvoje moterų dirba gelbėtojomis, kaip gesinami gaisrai, kokia pagalba teikiama autoįvykiuose, kaip organizuojami gelbėjimo darbai ant vandens.

            Susitikimas baigėsi praktiniais užsiėmimais: apsirengti gaisrininko rūbais, sėsti į autocisterną, parengti ir išbandyti metalo pjaustymo įrangą.


        Laima Kareivienė

Vaizdai čia

Puslapis 1 iš 27 1 2 3 4 > >>
Prisijungti
Nario vardas

SlaptažodisDar ne narys?
Registruokis

Pamiršai slaptažodį?
Paprašyk naujo
Pamokų laikas
1 pamoka 08.00 - 08.45
2 pamoka 08.55 - 09.40
3 pamoka 10.00 - 10.45
4 pamoka 11.05 - 11.50
5 pamoka 12.10 - 12.55
6 pamoka 13.15 - 14.00
7 pamoka 14.05 - 14.50
Šaukykla
Jei norite rašyti žinutes, turite prisijungti.

viktorija petrylaite
2013-11-28
ka jus smiley

viktorija petrylaite
2013-11-28
laba visiems

Emuliukas
2013-10-02
Laba vakaruka smiley

Emuliukas
2013-08-03
Labuka visiem smiley

gustiki76
2013-05-08
labu

Šaukyklos archyvas
Copyright © 2009-2014 Kelmės „Kražantės“ progimnazija
1110472 Kelmės „Kražantės“ progimnazija Unikalių apsilankymų

Powered by powered by php-fusion © 2003-2007
Design by Design by Matonor