2015-11-25 12:10
Meniu
Facebook
Facebook
Dienos informacija
Vardadienius švenčia:
Elektroninis dienynas
Elektroninis dienynas
BMT
BMT
Comenius
Comenius
Olweus
Comenius
Kuriame Lietuvos ateitį
BMT
Tinklas
Tinklas
Mukis
BMT
Bendroji informacija apie mokyklą

Mokyklos pavadinimas: Kelmės „Kražantės“ progimnazija

Mokyklos tipas: progimnazija

Juridinio asmens kodas: 190091812

Steigėjas, savininkas (dalininkai): Kelmės rajono savivaldybės taryba

Mokomoji kalba: lietuvių

Mokymo forma: dieninė

Mokyklos adresas: Vytauto Didžiojo 110, Kelmė (Vaizdas žemėlapyje)

Pašto kodas: LT - 86140

El. pašto adresas: krazantespagrmok@takas.lt

Telefonas: 8 (427) 61193

Mokyklos direktorius: l.e.p. Laima Simėnienė

Naujienos
Žibintų šventėParašyta 2015-11-13
Rajoninė vokiečių kalbos stovyklaParašyta 2015-11-10
Jaunųjų šaulių vizitasParašyta 2015-11-06
„Kražantės“ progimnazijoje susirinko norintys žinoti pradinukaiParašyta 2015-11-05
Kelmės Žemaitės viešoji bibliotekaParašyta 2015-11-02
„Vaikų teisės ir pareigos“Parašyta 2015-11-02
,,Sveikatą stiprinkime plaukdami"Parašyta 2015-11-02
„Saldi“ pamokaParašyta 2015-11-02
Kelmės verslo informavimo centrasParašyta 2015-11-02
Gabiųjų vaikų mokyklėlės naujienosParašyta 2015-11-02
Projektas ,,Laiško kelionė" Parašyta 2015-10-25
Rudeninis šėlsmas mokyklojeParašyta 2015-10-23
Tradicinėje etnokultūrinėje šventėjeParašyta 2015-10-23
Vaikų teisės ir pareigosParašyta 2015-10-23
Pasaulinė košės dienaParašyta 2015-10-09
Mokytojų dienaParašyta 2015-10-06
„Tyrėjų naktis 2015”Parašyta 2015-10-06
Minint Lietuvos žydų genocido aukų atminties dienąParašyta 2015-09-30
Judėjimo dienaParašyta 2015-09-25
Rudens lygiadienisParašyta 2015-09-24
Rugsėjo 1-osios šventėParašyta 2015-09-03
KvietimasParašyta 2015-08-27
Birželio 15-20 d. „Kražantės“ progimnazijoje vykdomas projektas „Mes ...Parašyta 2015-06-17
2014-2015 m.m. Moksleivių projektiniai darbaiParašyta 2015-06-15
Saviraiškos dienaParašyta 2015-05-28
Vaiko gerovės komisijaParašyta 2015-05-28
Olympis 2015Parašyta 2015-05-25
NAKTIS 2015Parašyta 2015-05-25
TALENTAS 2015Parašyta 2015-05-22
Septintokų ekskursijaParašyta 2015-05-22
Žibintų šventė

Lapkričio 11 dieną mokykloje vyko Žibintų šventė,  skirta Šv. Martyno dienai paminėti. 1–4 klasių mokiniai, padedami tėvelių  ir mokytojų  per vokiečių kalbos  ir dailės būrelio (mokyt. I. Sabaitytė) užsiėmimus gamino šiai šventei skirtus žibintus. Mažieji mokinukai taip pat mokėsi ir dainavo vokiškas daineles apie žibintus. Per pertraukas mokyklos vestibiulyje sužibo daugybė mažų liepsnelių, kuriomis pasigrožėti rinkosi tiek maži, tiek dideli. O vakare, sutemus, į mokyklą susirinko būrelis 6–8 klasių mokinių (kurie mokosi vokiečių kalbos) su savo žibintais. Mokiniai susipažino su vyskupo Martyno istorija, žiūrėjo vaizdo medžiagą apie Martyno dienos šventę Vokietijoje. Dainuodami vokiškas daineles, nešini žibintais mokiniai vaikščiojo po mokyklos teritoriją, o palikę  šiuos šviečiančius žiburėlius lauke prie progimnazijos, sugrįžo susišildyti arbata.

 

                     N. Vengelienė              vaizdai čia

 


Rajoninė vokiečių kalbos stovykla

       Jau antrus metus iš eilės per mokinių rudens atostogas, spalio 27–28 dienomis, kaimo turizmo sodyboje, esančioje Pakarčiamio kaime, vyko rajoninė vokiečių kalbos stovykla. Stovykloje dalyvavo 29 šeštokai iš 7 rajono mokyklų. Mūsų mokyklą atstovavo šie mokiniai: Dora Heynold, Miglė Laurinavičiūtė, Edvinas Jankus, Gediminas Ščegauskas, Laura Palubinskaitė ir Emilija Norvaišaitė. Stovyklautojai dvi dienas dalyvavo įvairiose kalbinėse veiklose, bendravo su kitų mokyklų šeštokais, mokėsi vokiečių kalbos, praturtino žinias apie Vokietiją, plačiau susipažino su šalies papročiais ir tradicijomis.

        Išvykdami namo mokiniai džiaugėsi susiradę naujų draugų, turiningai praleidę laiką ir gyrė skanų maistą.

        Nijolė Vengelienė

                                       Vaizdai čiaJaunųjų šaulių vizitas
               Progimnazijoje ne pirmą kartą lankėsi 6 Šiaulių rinktinės 5 Tytuvėnų kuopos šauliai Paulius Dinapas, Justas Augustis,  Monika Stonaitytė, Martynas Petkevičius. Ačiū jiems už įdomų pasakojimą 5–6 klasių mokiniams apie Šaulių sąjungą bei savo veiklą! Esame tikri, jog mūsų mokyklos mokiniai ir toliau pildys jaunųjų šaulių gretas.

„Kražantės“ progimnazijoje susirinko norintys žinoti pradinukai

Didžiausios pasaulyje pramuštgalvės Pepės Ilgakojinės galvelėje knibžda daugybė klausimų: kodėl keičiasi metų laikai,  kas yra gintaras, iš kur atsirado knygų raštas, kaip kepama duona, kodėl skamba muzika? Rasti atsakymus į visus ją dominančius klausimus Pepei padėjo jau aštuntą kartą „Kražantės“ progimnazijoje vykusi respublikinė pradinių klasių mokinių ir mokytojų konferencija „Noriu žinoti“. Spalio 28 dieną į mokyklą sugužėjo ne tik mūsų mokyklos pradinukai, bet ir smalsučiai iš Kražių, Tytuvėnų, Vaiguvos, Elvyravos, Liolių, Šedbarų, Pagryžuvio. Džiaugėmės sulaukę svečių iš Šiaulių „Jovaro“  progimnazijos, Telšių „Germanto“ pagrindinės mokyklos, Varnių Motiejaus Valančiaus gimnazijos.

Konferencijos dalyvius pasveikino mokyklos direktorė Laima Simėnienė, direktorės pavaduotoja Regina Dovidaitienė, bei Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė Irena Janušienė.

Mokiniai pasiskirstę į grupes pasakojo apie tėvelių profesijas, savo krašto istoriją, žymius žmones garsinusius savo miestą ir šalį, dainavo dainas ir žaidė piemenėlių žaidimus. Džiugu, kad pranešimus „Moliūgėlio kelionė“, „Mano mylimiausias dailininkas“, „Profesija mokytojas“, „Gintarėlis mano delne“, „Kanklės“, kuriuos skaitė arba pristatė mokiniai Ignas Baltrušaitis, Ainis Kazakevičius, Vitalija Leskauskaitė, Nedas Meškauskas ir Domantas Saunorius  vaikai ruošė kartu su savo tėveliais.

Vėliau mokiniai dalyvavo praktiniuose užsiėmimuose. „Kražantės“ pagrindinės mokyklos technologijų mokytoja Daiva Vaičiulienė mokė dalyvius pinti juosteles, „Pelėdžiukų mokyklėlės“ dalyviai kartu su technologijų mokytoju Evaldu Antanaičiu gamino Kelmės miesto herbą, mokytoja Jurgita Seselskienė aiškino vaikams kaip  galima žaidžiant ne tik mokytis, bet ir daug išmokti.

Džiaugėmės sulaukę pagalbininkių iš Kelmės meno mokyklos. Mokytoja Lina Užomeckienė supažindino mokinius su molio paslaptimis, o mokytoja Deima Bialaglovienė  mokė pradinukus marmuravimo technikos.

Pertraukėlės metu mokytojos išklausė  kolegių iš Radviliškio Rasmutos Valčiukienės ir Audronės Kudžmaitės pranešimo „Kultūros tradicijų interpretavimas šiuolaikinėje aplinkoje“.

Didžiausią įspūdį ir vaikams, ir mokytojams paliko Lietuvos nacionalinio kultūros ir meno premijos laureato Čiurlionio kvarteto vedamas edukacinis užsiėmimas „Pažintis su styginių kvartetu“. Visi konferencijos dalyviai turėjo išskirtinę galimybę paklausyti garsių muzikantų atliekamos, nuostabios žymių kompozitorių muzikos. Mažieji konferencijos dalyviai ne tik sužinojo apie kamerinę muziką, jos raidą, instrumentus, bet ir sulaukė nuoširdžių, vaikams suprantamų atsakymų į įvairiausius užduotus klausimus.

Po konferencijos jos dalyviai su dideliu žinių bagažu, surastais atsakymais  į rūpimus klausimus išsiskirstė po visus rajono ir Lietuvos kampelius. Tikimės, kad kitais metais vėl susitiksime  pasidžiaugti nuveiktais darbais.

Konferenciją organizavo Kelmės „Kražantės“ progimnazijos pavaduotoja Regina Dovidaitienė, mokytojos Lina Šimkevičienė, Genovaitė Somaitė, Daiva Vaičiulienė, Milda Bagdonavičienė, Jovyta Akstinienė. Padėjo įgyvendinti pradinių klasių mokytojų metodinė grupė.

 

Kelmės „Kražantės“ progimnazijos pradinių klasių mokytoja

 Genovaitė Somaitė


Vaizdai čia


Kelmės Žemaitės viešoji biblioteka
Vieną rudens rytą 2 a klasės mokiniai traukė į Kelmės Žemaitės viešąją biblioteką, kur laukė susitikimas su „Kakės Makės“ autore, rašytoja Lina Žutaute. Smagu buvo klausytis rašytojos vaizdingų pasakojimų apie jos vaikystę bei kūrybą.
„Vaikų teisės ir pareigos“
Kelmės savivaldybės posėdžių salėje vyko 2 a klasės valandėlė „Vaikų teisės ir pareigos“. Labai susidomėję mokiniai klausėsi Vaikų teisių apsaugos vyriausio specialisto Tomo Bimbos paskaitos.
,,Sveikatą stiprinkime plaukdami"
Spalio 16 d. antrokėliai iš a klasės „atidarė“ plaukimo pamokėles pagal projektą ,,Sveikatą stiprinkime plaukdami".  Daug teigiamų emocijų mokiniai gavo apsilankę Budraičiuose esančiame baseine.


„Saldi“ pamoka
Spalio 19 d. 2 a klasės mokinius į savo kepyklėlę pasikvietė mokinės Viltės mama, Judita Karpavičienė. Ten visų laukė „saldi“ pamoka. Vaikai ne tik sužinojo, kokį kelią turi nuveikti, kad ant stalo atsidurtų tortas, tačiau galėjo patys minkyti, lipdyti, dekoruoti ir t.t. Ypatingai džiugu buvo parnešti namiškiams savo dekoruotą keksiuką.
Vaizdai čia

Kelmės verslo informavimo centras
Spalio 21 d. 2 a klasės mokiniai viešėjo Kelmės verslo informavimo centre. Juos maloniai pasitiko direktorė Vilija Virbickė. Čia vaikai sužinojo apie verslą, patys kūrė ir pristatė savo idėjas. Gavo atlyginimą - saldumynų ir lankstinukų. 
 2 a klasės mokytoja metodininkė Milda Bagdonavičienė
Vaizdai čia

Gabiųjų vaikų mokyklėlės naujienos

Prieš rudens atostogas „Gabiųjų vaikų mokyklėlės“ nariai susirinko mūsų progimnazijos aktų salėje ir pagaliau pamatė, o gal ir maloniai nustebo, kiek daug ir skirtingo amžiaus mokinių yra nusiteikę siekti mokslo žinių ne tik per pamokas. Pavaduotoja Regina Dovidaitienė pasveikino susirinkusiuosius ir uždavė nepaprastą klausimą: „Ar būti gabiam yra tik džiaugsmas?“ Iš mokinių atsakymų nesunku buvo suprasti, kad ne tik. „ O gal tai dar ir atsakomybė, ir rūpestis?“ – toliau klausinėjo pavaduotoja. „Viskas kartu“,– pasigirdo atsakymas. Kiekvienas, sėkmingai ar ne itin sėkmingai dalyvavęs olimpiadose, konkursuose, galėtų patvirtinti šių žodžių teisingumą. „Visi negali tapti nugalėtojais“,– sako sveikas protas, bet abejoti savo gabumais pradeda ne vienas laimėtoju netapęs. Bet gal atsakomynės ir rūpesčio naštą palengvina atradimo ir suvokimo džiaugsmas? Iš viso  „Gabiųjų vaikų mokyklėlėje“ yra 67 progimnazijos mokiniai, užsiėmimų metu pasiskirstantys į matematikų, gamtos tyrėjų, kalbinių gebėjimų ugdymosi grupes. Tą gražią rudens dieną gaudami  „Gabiųjų vaikų mokyklėlės“ narių pažymėjimus, mokiniai žinojo, kad jos baigimo pažymėjimą galės atsiimti tik atsisveikindami su progimnazija. Žinoma, jeigu nuolat lankys užsiėmimus. 20 pradinių klasių mokinių dar laukia ilgas kelias, o vyresnieji – dažnas jau atlaikęs kelių olimpiadų, konkursų džiaugsmus ir įtampą – jau netoli finišo. Tam kely mokinius lydi mokytojos: G. Mikalauskienė, M. Deimantienė,  I. Sutkienė, V. Simanauskienė, M. Bagdonavičienė, I. Kasparavičienė. Linkėdami vieni kitiems darbštumo ir sėkmės išsiskirstėme pailsėti prieš naujus mokslo iššūkius.

I.Kasparavičienė


Projektas ,,Laiško kelionė"

2015 m. spalio 19- 22 d., 4b klasėje vyko projektas ,,Laiško kelionė", kurio tikslas - susipažinti su pašto veiklos istorija, mokytis laiško rašymo elementų. Projekto metu vyko integruotos veiklos: lietuvių kalbos pamokose - laiško rašymas mamai, adreso rašymas, ženklo klijavimas ant voko, o matematikos pamokose - atstumų tarp miestų skaičiavimas.
Savo projekto pabaigoje dalyvavome edukaciniame užsiėmime Kelmės pašte. Padedami viršininko Zigmo Gaidausko 4b klasės mokiniai dalyvavo laiško kelionėje nuo pašto dėžutės iki pristatymo adresatui.

  Vaizdai čia

Puslapis 1 iš 34 1 2 3 4 > >>
Prisijungti
Nario vardas

SlaptažodisDar ne narys?
Registruokis

Pamiršai slaptažodį?
Paprašyk naujo
Pamokų laikas
1 pamoka 08.00 - 08.45
2 pamoka 08.55 - 09.40
3 pamoka 10.00 - 10.45
4 pamoka 11.05 - 11.50
5 pamoka 12.10 - 12.55
6 pamoka 13.15 - 14.00
7 pamoka 14.05 - 14.50
Šaukykla
Jei norite rašyti žinutes, turite prisijungti.

viktorija petrylaite
2013-11-28
ka jus smiley

viktorija petrylaite
2013-11-28
laba visiems

Emuliukas
2013-10-02
Laba vakaruka smiley

Emuliukas
2013-08-03
Labuka visiem smiley

gustiki76
2013-05-08
labu

Šaukyklos archyvas
Atsitiktinė nuotrauka
Copyright © 2009-2014 Kelmės „Kražantės“ progimnazija
1377670 Kelmės „Kražantės“ progimnazija Unikalių apsilankymų

Powered by powered by php-fusion © 2003-2007
Design by Design by Matonor