2015-03-01 18:36
Meniu
Dienos Informacija
Vardadienius švenčia:
Elektroninis dienynas
Elektroninis dienynas
BMT
BMT
Comenius
Comenius
Olweus
Comenius
Kuriame Lietuvos ateitį
BMT
Tinklas
Tinklas
Mukis
BMT
Bendroji informacija apie mokyklą

Mokyklos pavadinimas: Kelmės „Kražantės“ progimnazija

Mokyklos tipas: progimnazija

Juridinio asmens kodas: 190091812

Steigėjas, savininkas (dalininkai): Kelmės rajono savivaldybės taryba

Mokomoji kalba: lietuvių

Mokymo forma: dieninė

Mokyklos adresas: Vytauto Didžiojo 110, Kelmė (Vaizdas žemėlapyje)

Pašto kodas: LT - 86140

El. pašto adresas: krazantespagrmok@takas.lt

Telefonas: 8 (427) 61193

Mokyklos direktorius: Stasys Jokubauskas

Naujienos
Naujoji mokinių karta - prarastoji ar dar neatrastoji?Parašyta 2015-02-25
Sėkmė regioniniame skaitovų konkurseParašyta 2015-02-24
PADĖKA IŠ PREZIDENTĖS SPAUDOS TARNYBOSParašyta 2015-02-19
Dviguba spintelės paskirtisParašyta 2015-02-18
Lietuvos valstybės atkūrimo dienaParašyta 2015-02-17
Ir žodžiai turi sparnusParašyta 2015-02-17
Aštuntokai svečiavosi Kelmės PRCParašyta 2015-02-10
Aštuntokai domisi policininko profesijaParašyta 2015-02-02
3b klasės mokinių odisėja TelšiuoseParašyta 2015-02-02
A. Gedmino paskaitaParašyta 2015-02-01
Sausio mėnesio draugiškiausi :)Parašyta 2015-01-30
Angliškos dainos konkursas „Eurovizijos dainos“Parašyta 2015-01-30
Pusiaužiemio žygisParašyta 2015-01-27
Laisvės gynėjų dienaParašyta 2015-01-23
Meninio skaitymo konkursasParašyta 2015-01-15
Raštingiausio mokinio konkursasParašyta 2015-01-15
Kelmės „Kražantės“ progimnazijai skubiai reikalingas kūno kultūros mok...Parašyta 2015-01-05
Gruodžio mėnesio draugiškiausi mokiniaiParašyta 2015-01-05
2014 metus 5-8 klasių mokiniai palydėjo „sapnuodami “Parašyta 2015-01-05
Kalėdinis sveikinimasParašyta 2014-12-23
Sveikiname gamtos mokslų ir biologijos olimpiados nugalėtojusParašyta 2014-12-16
„Kalėdų belaukiant“Parašyta 2014-12-12
Žiniukų mūšisParašyta 2014-12-12
SVEIKINAME LAPKRIČIO MĖNESIO DRAUGIŠKIAUSIUS MOKINIUSParašyta 2014-12-02
„Jaunųjų tyrėjų“ būrelio išvyka į Šiaulių gyvūnų globos namusParašyta 2014-11-25
KvadratasParašyta 2014-11-24
Kalėdinė gerumo akcija ,,Kartu papuoškime miesto eglę“Parašyta 2014-11-24
Būk matomas, būk saugusParašyta 2014-11-19
Pakarčiamio kaime vyko rajoninė vokiečių kalbos stovyklaParašyta 2014-11-19
Žibintų šventėParašyta 2014-11-19
Naujoji mokinių karta - prarastoji ar dar neatrastoji?

Kelmės pedagoginė psichologinė tarnyba (direktorė L. Šumskienė) dalyvavo projekto ,,Pagalbos mokiniui efektyvumo ir kokybės plėtra“ antrajame etape. Projekto sklaidos intencija Kelmės ,,Kražantės“ progimnazijoje buvo surengtas dviejų dienų 10 akademinių valandų seminaras ,,Naujoji mokinių karta – prarastoji ar dar neatrastoji?“ Jį patogiai suorganizuoti padėjo ir progimnazijos Vaiko gerovės komisija, vadovaujama direktoriaus pavaduotojos R. Dovidaitienės.

Pedagoginės psichologinės tarnybos specialioji pedagogė metodininkė Gilija Gajauskienė ir psichologė Vitalija Monkienė supažindino progimnazijos mokytojus su naujosios mokinių kartos ugdymo ypatumais. Buvo pateiktos vadinamųjų pokarinės, kūdikių bumo, X, Y, Z kartų  charakteristikos bei konceptai, pristatyti tyrimo ,,Šiuolaikiniai mokiniai mokytojų požiūriu“ duomenys. Seminare dalyvavę ,,Kražantės“ pedagogai taip pat išsakė savo nuomonę bei aktyviai diskutavo su lektorėmis ir kitomis tarnybos specialistėmis aptardami naujosios Z mokinių kartos savybes: drąsą, gebėjimą atlikti daug veiklų vienu metu, pasitikėjimą savimi, bendravimą, gebėjimą bendradarbiauti. Ši technologijų karta yra atviresnė ir imlesnė naujovėms, mėgstanti ir naudojanti naujausias šiuolaikines technologijas, nebijo klysti, bet jiems trūksta atkaklumo, kantrybės, pastangų, savikontrolės.  Taip pat nagrinėta naujosios kartos komunikacija virtualioje aplinkoje, socialinėje erdvėje. Lektorės atkreipė dėmesį į mokinių skaitymo ypatumus (vyrauja vad. ,,kilpinis“, taip pat ,,ekraninis“ skaitymas), pristatė teksto suvokimo mokymo būdus, pateikė įvairių mokymo(si) rekomendacijų (ypač siūlomas tiriamosios veiklos metodas), didaktinių principų. Seminaro dalyviai atliko įvairias praktines užduotis, sprendė galvosūkius, atliko namų darbus. Šio seminaro pabaigoje akcentuota, jog šiuolaikinio pedagogo vaidmuo ugdymo procese yra gido, mentoriaus ar padėjėjo, o mokinys turi būti atsakingas ir aktyvus planuodamas savo mokymąsi.

Alma Paulauskienė

                                Vaizdai čia


Sėkmė regioniniame skaitovų konkurse

Sausio mėnesį Kelmės mažajame teatre vyko rajoninis mokinių meninio skaitymo konkursas. Kasmet jį organizuoja Švietimo, kultūros ir sporto skyrius bei vis kita rajono mokykla. Šiemet stebėjome puikų Liolių pagrindinės mokyklos kolektyvo komandinį darbą šios šventės metu. Na, o ji buvo skirta poemos ,,Anykščių šilelis“ autoriui A. Baranauskui, nes šiemet minime 180-ąsias poeto gimimo metines. Rajoniniame etape dalyvavo devyniolika 5-12 klasių skaitovų iš penkiolikos mokyklų bei dar meninės kompozicijos dalyviai iš ,,Kražantės“ progimnazijos (mokyt. A. Žičkienė). Vertinimo komisija, sudaryta iš Mažojo teatro aktorių bei Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyr. specialistės D. Stonienės, išrinko du nugalėtojus, įtaigiausiai, meniškiausiai perteikusius tekstus. Tai Justinas Mažukna, Kelmės ,,Kražantės“ progimnazijos 7a kl. mokinys (mokyt. A. Paulauskienė) bei Kražių gimnazijos II kl. mokinė Liveta Rastokaitė (mokyt. V. Radavičienė).

Vasario mėnesį šie skaitovai toliau vyko į regioninį etapą Kupiškyje. Gražus renginys, kurį rėmė vietinis literatų klubas, Kupiškio meras ir kt.,  vyko šiltai dalyvius priėmusioje L. Stuokos-Gucevičiaus gimnazijoje. Vertinimo komisijos pirmininkė dr. D. Vaigauskaitė (Klaipėdos universiteto Teatro katedros vedėja, scenos kalbos pedagogė) skaitovams pateikė keletą pratimų, sumažinančių scenos jaudulį ir įtampą. Mokinius ruošusioms ir atlydėjusioms mokytojoms buvo pateikti konkurso vertinimo kriterijai bei daug naudingų pastabų. Tarpusavyje varžėsi 24 mokiniai ir šešios meninės kompozicijos  iš Šiaulių bei Panevėžio apskričių. Mūsų mokiniai puikiai atstovavo mūsų rajonui konkurse ir abu užėmė antrąsias vietas 5-8 ir 9-12 klasių grupėse. Aiškiai, suprantamai, įtaigiai perteikti pasirinktus rašytojų B. Vilimaitės ir N. Kepenienės kūrinius bei gebėti klausytojus emocingai paveikti, aplenkti daug konkurentų mokiniams tikrai reikėjo įdėti daug pastangų, kantrybės ir sceninio jaudulio, bet pasiekti rezultatai nudžiugino.

Alma Paulauskienė

                                  Vaizdai čia


PADĖKA IŠ PREZIDENTĖS SPAUDOS TARNYBOS
PADĖKA IŠ PREZIDENTĖS SPAUDOS TARNYBOS

Sveiki,

 

Nuoširdžiai dėkojame, jog prisijungėte prie Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės

inicijuotos akcijos „Vasario 16-ąją švęsk išradingai“ ir kūrybingai bei sumaniai minėjote mūsų Valstybės

atkūrimo dieną.

 

Pagarbiai,

 

Akcijos organizatoriai
Dviguba spintelės paskirtis

Dviguba spintelės paskirtis

     Prieš keletą metų kabinetas praturtėjo nauja spintele, kurios viršutinė dalis buvo iš stiklo. Todėl greit jai uždėjau vardą ,,Akvariumas“ ir naudojau knygutėms, vaikų darbeliams sudėti. Šiemet kilo mintis, kad viršutinę spintelės dalį patobulinti ir padaryti stalą piešimui su smėliu. Tam reikėjo  lempučių su įvairiaspalviu apšvietimu ir ,,auksinių“ mokyklos meistrų rankų. Per porą valandų spinta įgavo naują paskirtį. Dabar mokinukai negali atsitraukti nuo jos. Kiekvieną pertrauką piešia, pulteliu keisdami fono spalvas. Kai nusibos piešti smėliu – įpilsiu manų, grikių kruopų ar linų sėmenų, nes viskas čia tinka. O kiek džiaugsmo bus pirmokėliams, kurie galės raityti išmoktą raidelę, skaičiuką ar savo vardą ant spalvoto stiklo smėlyje, perteikti savo mintis, ugdyti kūrybiškumą. Juk nieko nėra smagiau žiemą, kai jautiesi šiltoje klasėje lyg Palangos paplūdimyje ir delniukais žarstai smulkutį smėlį.


4a klasės  mokytoja Jovyta Akstinienė            Vaizdai čiaLietuvos valstybės atkūrimo diena
           Penktus metus iš eilės mūsų mokykla stengiasi kuo įdomiau ir išskirtiniau švęsti valstybines šventes (apie tai galėjote skaityti mūsų svetainės informacijoje). Šiemet mokiniai su dailės mokytoja I. Sabaityte bei visomis pradinių klasių mokytojomis porą savaičių gamino popierinius namukus su prie jų iškeltomis trispalvėmis (idėją pasiūlė mokytoja J. Seselskienė). Pamokas pradėjome susirinkę antrojo aukšto fojė, kuri buvo dekoruota mokyklos anksčiau įsigyta milžiniška trispalve vėliava, taip pat giedojome ,,Tautišką giesmę". Kaip pastebėjo mokyklos direktorius S. Jokubauskas, vis daugiau mūsų mokinių gerai moka himno žodžius, išdidžiai gieda bei tinkamai elgiasi šventės metu. Vadinasi, anksčiau vykusio projekto ,,Kuriame Respubliką" iniciatyvinės grupės įdėtos pastangos nenueina veltui. Pavaduotoja bei mokinių parlamento kuratorė L. Simėnienė džiaugėsi vieninga mokyklos bendruomene bei pristatė iš popierinių namelių, mokyklos, bažnyčios sudarytą švenčiančio Vasario 16-ąją miesto kompoziciją. 5c kl. mokinė M. Palubinskaitė perskaitė savo kūrybos eilėraštį apie Lietuvą. Savo dainas susirinkusiems mokiniams bei mokytojams skyrė 3b kl. mokinė E. Valčiukaitė, neįprastas  muzikos mokytojos bei 8c kl. mokinės R. Andrulytės duetas.
           Vasario 16-ąją grupė mokinių, tėvų, mokytojų garbingai nešėme išskleidę mūsų didžiąją trispalvę centrine miesto gatve iki Kelmės kultūros centro, kur vyko iškilmingas minėjimas. Mūsų mokinių kurti nameliai buvo panaudoti dailininko A. Seselsko kurtoje kompozicijoje su angelu KKC fojė. Džiugu, jog esame vienintelė miesto mokykla, kurios bendruomenė valstybės atkūrimą švenčia kartu!
             A. Paulauskienė 
                                             Vaizdai čia

Ir žodžiai turi sparnus

Vasario 10 d. mūsų mokykloje vyko pradinių klasių mokinių meninio skaitymo  konkurso „Ir žodžiai turi sparnus“ pirmasis etapas. Šiemet šis konkursas skirtas etnografinių regionų metams paminėti. Todėl mokiniams reikėjo deklamuoti mūsų krašto poetų eiles. Konkurse dalyvavo 28 pradinių klasių mokiniai, kurie jau buvo išrinkti geriausiais skaitovais savo klasėse.

          Išrinkti geriausius skaitovus, kurie dalyvaus antrajame konkurso etape - rajoniniame konkurse, padėjo komisija: mokyklos direktoriaus pavaduotoja Regina Dovidaitienė, mūsų mokyklos lietuvių kalbos mokytoja Asta Žičkienė ir Kelmės mažojo teatro aktorė Rasa Šiaučiūnaitė. Mokiniai labai stengėsi raiškiai deklamuoti eilėraščius, tačiau geriausiais skaitovais tapo tik keturi.  Tai Vesta Dumskytė (1b kl.), Kamilė Fetingaitė (2a kl.), Neringa Urbelytė (3c kl.) ir Laura Krikštanavičiūtė (4c kl.).  Didžiuojamės šiais puikiais skaitovais. Šie mokiniai vasario 19 d. dalyvaus rajoniniame konkurse „Aukuro“ pagrindinėje mokykloje.

          Renginio pabaigoje pradinių klasių skaitovus savo pasirodymu pradžiugino 7a klasės mokinys Justinas Mažukna, meninio skaitymo rajoninio konkurso 5-8 klasių nugalėtojas. Jis skaitė padavimą „Vardas“ iš N. Kepenienės knygos „Netikri padavimai“. Mūsų mokyklos dramos kolektyvas „Erškėtrožė“ parodė kompoziciją, skirtą A. Baranausko 180-osioms metinėms paminėti.

                                                                                                                                Laima AntanaitienėAštuntokai svečiavosi Kelmės PRC

Aštuntokai lankėsi Kelmės profesinio rengimo centre, susipažino su profesijomis, kurias gali įgyti šioje mokykloje, turėdami pagrindinį ar vidurinį išsilavinimą. Metodininkė Irena Navickienė ir profesinio mokymo skyriaus vedėjas Jonas Rimantas Valutis aprodė gamybines patalpas, klases, kur vyksta teoriniai ir praktiniai užsiėmimai, papasakojo apie užklasinę mokinių veiklą.
Aštuntokai domisi policininko profesija

Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelmės rajono  policijos komisariato organizacinės grupės vyresnioji specialistė Irma Kriščiūnienė susitiko su Kelmės ,,Kražantės“ progimnazijos aštuntokais. Pareigūnė supažindino moksleivius su galimybėmis pasirinkti policininko profesiją, kokiomis savybėmis ir gebėjimais turėtų pasižymėti žmogus, siekiantis šios profesijos, papasakojo apie mokymo įstaigas, kuriose galima įgyti šią profesiją.  Moksleiviai klausė, kaip jau dabar reikėtų pradėti ruoštis šiai specialybei, kokios karjeros galimybės.

Į klausimus teisingai atsakę moksleiviai apdovanoti atšvaitais, o svajojantiems tapti policininkais -  įteiktos pažintinės knygelės apie Kelmės policiją. 

 

 

Laima Kareivienė

Vaizdai čia
3b klasės mokinių odisėja Telšiuose

Vieną žiemos rytą trečiokai išvyko į Telšius – meškų simbolių miestą. Pradėjome kelionę pėščiomis nuo skulptūros ,,Meškos pėda“, vėliau pasukinėjome ,,Žemaitijos gaublį“, kuriame pavaizduotos Žemaitijos vietovės atitinka realų žemėlapį. Labai nustebome, kai VšĮ Žemaitijos turizmo informacijos centre mums pasakė, kad Telšiai, kaip ir Roma, stovi ant septynių kalvų. Atspėkite, kas laiko ,,Žemaitijos gaublį“? Ogi keturios meškos! Leidžiamės į kelionę toliau – miesto laiką taip pat stebi ir skaičiuoja matematikė meškutė, apsigyvenusi laikrodyje, Turgaus aikštės centre. Linksmiausias meškutes sutikome Respublikos gatvėje. Paminklas vaizduoja meškiukus ir žemaitukus ant nugaros nešančią mešką – Žemaitijos motiną. Skulptūra primena vis dar liaudyje gyvas legendas apie meškas, padėjusias žemaičiams auginti vaikus. Čia, švelniai patrynus meškai nosį, galima tikėtis norų išsipildymo. O ką daryti, kad trečiokų elgesys ne visada buvo teigiamas? Užsukame į Telšių šv. Antano Paduviečio katedrą pagalvoti apie gerą elgesį, uždegti žvakutę, tikybos mokytojai Jurgitai parvežti gerą žinią apie lankymąsi nuostabioje katedroje. Ir tai dar ne viskas! Ant reljefinių katedros durų suradome dvi meškutes! Daug meškučių trečiokai aplankė, bet tikrai ne visas. Kai kurios meškutės slėpėsi po sniegu, tad teks laukti pavasario!

Pavargę, bet smagūs užsukome į sūrio Džiugas namus, kur ragavome 48, 36, 24, 12 mėnesių brandintą kietąjį sūrį Džiugas su įvairiais pagardais: obuoliais, vynuogėmis, riešutais. Jaunieji degustatoriai sužinojo, iš ko ir kaip sūris gaminamas, kokia medžiaga, slypinti jame, ypač naudinga vaikams ir jų tėveliams, taip pat gausybę kitų faktų ir įdomybių. Gardžiavomės karameliniais skanėstais, ledais su sūriu. Išsiaiškinome žodžių ,,autentiškas“, ,,odisėja“, ,,degustacija“ prasmę. O kur dar įvairūs žaidimai ir užduotys, sūrio skonio žemėlapio kūrimas, filmuko apie sostinės įkūrėją milžiną Džiugą peržiūra.

Dėkojame socialinei pedagogei Laimai už gerą idėją ir kviečiame į autentišką odisėją po meškučių miestą!

 Vaizdai čia

Dalia Krumplienė


A. Gedmino paskaita
           Džiugu, jog progimnazijoje lankėsi buvęs aktyvus mokinys Aidas Gedminas. Studentiškų atostogų metu jis 7-8 klasių mokiniams, susirinkusiems aktų salėje klasės valandėlės metu, aiškino, kaip prasidėjo konfliktas Ukrainoje ir kodėl ten vyksta karas. Aidas rodė daug įvairios filmuotos, fotografuotos medžiagos apie Maidaną, Krymo konfliktą, atsakinėjo į mokinių klausimus taip skatindamas norą domėtis tuo, kas vyksta aplink, nelikti abejingiems politiniams dalykams.


Sausio mėnesio draugiškiausi :)

DIDŽIUOJAMĖS sausio mėnesio DRAUGIŠKIAUSIAIS mokiniai. SVEIKINAME:

UGNĘ SIMANAUSKAITĘ - 1A, EMILĮ ŠAULĮ - 1B, 

RIMANTĘ ŠIMKUTĘ - 2A, RŪTĄ BALTRUŠAITYTĘ - 2B, URTĘ RIKLIKAITĘ - 2C,

AUGUSTĄ ELSKĮ - 3A, AINĮ KAZAKEVIČIŲ - 3B, FAUSTĄ LIORANCAITĘ - 3C,

LUKĄ STRELKAUSKĮ - 4A, GERDĄ KLAPATAUSKAITĘ - 4B, EVELINĄ JEZERSKYTĘ - 4C,

KAJŲ GERBENĮ - 5A, KAROLINĄ AUGUSTYTĘ - 5B, DAINIŲ STEPONKŲ - 5C, 

EVELINĄ ZEGERYTĘ - 6A, ARTEM VESELOV - 6B, HILARIJŲ VENCKŲ - 6C,

ROKĄ NAVIKĄ - 7A, EMILĘ RAČAITĘ - 7B, URTĘ SIMONAITYTĘ - 7C,

IGNĄ DRISKŲ - 8A, TADĄ BARACEVIČIŲ - 8B, JUDITĄ RUDYTĘ -  8C.


Puslapis 1 iš 29 1 2 3 4 > >>
Prisijungti
Nario vardas

SlaptažodisDar ne narys?
Registruokis

Pamiršai slaptažodį?
Paprašyk naujo
Pamokų laikas
1 pamoka 08.00 - 08.45
2 pamoka 08.55 - 09.40
3 pamoka 10.00 - 10.45
4 pamoka 11.05 - 11.50
5 pamoka 12.10 - 12.55
6 pamoka 13.15 - 14.00
7 pamoka 14.05 - 14.50
Šaukykla
Jei norite rašyti žinutes, turite prisijungti.

viktorija petrylaite
2013-11-28
ka jus smiley

viktorija petrylaite
2013-11-28
laba visiems

Emuliukas
2013-10-02
Laba vakaruka smiley

Emuliukas
2013-08-03
Labuka visiem smiley

gustiki76
2013-05-08
labu

Šaukyklos archyvas
Copyright © 2009-2014 Kelmės „Kražantės“ progimnazija
1165853 Kelmės „Kražantės“ progimnazija Unikalių apsilankymų

Powered by powered by php-fusion © 2003-2007
Design by Design by Matonor