2014-12-20 17:49
Meniu
Dienos Informacija
Vardadienius švenčia:
Elektroninis dienynas
Elektroninis dienynas
BMT
BMT
Comenius
Comenius
Olweus
Comenius
Kuriame Lietuvos ateitį
BMT
Tinklas
Tinklas
Mukis
BMT
Bendroji informacija apie mokyklą

Mokyklos pavadinimas: Kelmės „Kražantės“ progimnazija

Mokyklos tipas: progimnazija

Juridinio asmens kodas: 190091812

Steigėjas, savininkas (dalininkai): Kelmės rajono savivaldybės taryba

Mokomoji kalba: lietuvių

Mokymo forma: dieninė

Mokyklos adresas: Vytauto Didžiojo 110, Kelmė (Vaizdas žemėlapyje)

Pašto kodas: LT - 86140

El. pašto adresas: krazantespagrmok@takas.lt

Telefonas: 8 (427) 61193

Mokyklos direktorius: Stasys Jokubauskas

Naujienos
Sveikiname gamtos mokslų ir biologijos olimpiados nugalėtojusParašyta 2014-12-16
„Kalėdų belaukiant“Parašyta 2014-12-12
Žiniukų mūšisParašyta 2014-12-12
SVEIKINAME LAPKRIČIO MĖNESIO DRAUGIŠKIAUSIUS MOKINIUSParašyta 2014-12-02
„Jaunųjų tyrėjų“ būrelio išvyka į Šiaulių gyvūnų globos namusParašyta 2014-11-25
KvadratasParašyta 2014-11-24
Kalėdinė gerumo akcija ,,Kartu papuoškime miesto eglę“Parašyta 2014-11-24
Būk matomas, būk saugusParašyta 2014-11-19
Pakarčiamio kaime vyko rajoninė vokiečių kalbos stovyklaParašyta 2014-11-19
Žibintų šventėParašyta 2014-11-19
Penktokų krikštynosParašyta 2014-11-16
Mokiniai domisi versluParašyta 2014-11-16
Kaip didelis ąžuolas iš mažos gilės užauga?Parašyta 2014-11-11
Penktokų susitikimas su Vaiko teisių apsaugos skyriaus vyriausiąja spe...Parašyta 2014-11-11
Pažintinis vizitas į Kelmės priešgaisrinę gelbėjimo tarnybąParašyta 2014-11-07
Kvadrato varžybosParašyta 2014-11-05
Anglų kalbos šventėParašyta 2014-11-05
Pradinių klasių mokytojų išvyka į Šiaulių „Rasos” progimnazijąParašyta 2014-11-04
Pradinių klasių mokytojų metodinės grupės metodinės dienos mokyklojeParašyta 2014-11-04
Spalio mėnesio draugiškiausiParašyta 2014-10-28
Pagalba policijaiParašyta 2014-10-27
Savanoriška akcija tęsiasiParašyta 2014-10-17
Susitikimas Žemaitės viešojoje bibliotekojeParašyta 2014-10-16
,,Eina saulelė aplinkui dangų"Parašyta 2014-10-16
EUROPOS KALBŲ DIENAParašyta 2014-10-15
„Mano augintinis“Parašyta 2014-10-13
Mokytojų dienaParašyta 2014-10-06
Europos judėjimo savaitėParašyta 2014-10-03
ApdovanojimasParašyta 2014-10-03
Draugai šalia mūsųParašyta 2014-10-01
Sveikiname gamtos mokslų ir biologijos olimpiados nugalėtojus

Gruodžio 9 dieną vyko 5-8 klasių mokinių gamtos mokslų ir biologijos mokyklinė olimpiada. Joje dalyvavo 22  mokiniai. Nugalėtojais tapo:  Matas Markevičius  (5c kl.), Dovydas Tučkus (6a kl.), Aistė Gembutaitė (7c  kl.) ir Monika Akstinaitė (8c kl.). Sveikiname juos ir tikimės, kad jie tinkamai atstovaus savo mokyklai rajoniniame olimpiados etape, kuris vyks jau kitais metais.

Ilona Sutkienė

Gamtos ir biologijos mokytoja

 


„Kalėdų belaukiant“

Gruodžio 5 dieną mokykloje vyko popietė „Kalėdų belaukiant“, kurioje dalyvavo 1-4 klasių mokiniai, lankantys vokiečių kalbos būrelį. Renginio vedėjos, 8 klasės mokinės, supažindino gausų susirinkusiųjų būrį su šventuoju Mikalojumi, jo gyvenimu ir papasakojo apie jį sklindančias  legendas. Jos taip pat papasakojo, kaip Vokietijoje paminima Mikalojaus (Nikolo) diena, gruodžio 6-oji. Didelei vaikų nuostabai salėje pasirodė ir pats Mikalojus, nešinas nuodėmių knyga,  su savo padėjėju juoduoju Pėteriu. Jis ne tik pagyrė mažuosius už jų gražius darbus, bet  ir  pagrūmojo  rykštele už netinkamus poelgius. Vaikai šventajam Mikalojui vardijo savo gerus darbus, deklamavo eilėraščius, dainavo daineles ir, žinoma, už tai gavo dovanėlių. Pažaidęs su mokinukais, Mikalojus išsiruošė atgal, pasiimdamas su savim didelę laiškų krūvą, kurią jis pažadėjo perduoti tikrajam Kalėdų seneliui.


Vaizdai čia


Žiniukų mūšis

Gruodžio 4 dieną  trylika ketvirtokų iš  Tytuvėnų, Užvenčio, Vaiguvos, Liolių, Pagryžuvio, Kelmės  lydimi savo mokytojų atvyko į „Kražantės“ progimnaziją išbandyti savo jėgas „Žiniukų mūšyje“. Šis konkursas mokykloje organizuojamas jau antrus metus. Kovos ginklas – mokinių žinios apie Lietuvą, jos istoriją, gamtą, papročius.

Konkursas  vyko keturiais etapais. Pirmame etape dalyviai turėjo atsakyti į klausimus, kurie prasidėjo žodžiais „Ar tiesa, kad... “ Ketvirtokai turėjo teisingai pasirinkti vieną iš dviejų atsakymo variantų „taip“  arba  „ne“. Po pirmojo etapo žaidimą paliko mažiausiai taškų surinkę penki žaidėjai. Antrajame etape dalyviai rinkosi vieną iš trijų galimų atsakymo variantų. Į trečiąjį etapą pateko tik keturi patys sumaniausieji dalyviai. Šiame etape video klausimą apie molį jiems uždavė Kelmės krašto muziejaus etnografė Lina Užomeckienė. Ketvirtokai turėjo įvardinti senovinius darbo įrankius, kuo greičiau atsakyti į pateiktus klausimus apie žymius žmones. Į finalą pateko Eglė Liekytė iš Vaiguvos Vlado Šimkaus vidurinės mokyklos ir Maja Abada iš Pagryžuvio  ikimokyklinio – pradinio ugdymo centro. Abi ketvirtokės žengė koja kojon, puikiai atsakinėjo į klausimus. Mūšį vieno taško skirtumu laimėjo Eglė iš Vaiguvos. Trečiąją vietą užėmė „Kražantės“ progimnazijos ketvirtokai Lukas Strelkauskis ir Ieva Jasėnaitė.

Konkursą „Žiniukų mūšis“ organizavo mokytojos metodininkės Lina Šimkevičienė, Milda Bagdonavičienė, Genovaitė Somaitė ir pavaduotoja Regina Dovidaitienė.

Džiaugėmės sulaukę svečių iš rajono mokyklų. Tikimės, kad ir kitais metais ketvirtokai norės išbandyti jėgas kovoje ir išrinkti patį sumaniausią, išradingiausią ketvirtoką.

Pradinių klasių mokytoja Genovaitė Somaitė


Vaizdai čia


SVEIKINAME LAPKRIČIO MĖNESIO DRAUGIŠKIAUSIUS MOKINIUS

SVEIKINAME LAPKRIČIO MĖNESIO DRAUGIŠKIAUSIUS MOKINIUS:

MATĄ RADIMONĄ  1a, KORNELIJĄ ŪKSAITĘ  1b

KAMILĘ GAVEIKAITĘ  2a, URTĘ BUTAUTAITĘ  2b, EMĄ MIKUTYTĘ  2c

LUKĄ BUTKŲ  3a, DOVYDĄ VILEIKĮ  3b, KAMILĘ JURGILAITĘ  3c

IEVĄ VASILIAUSKAITĘ  4a, RUGILĘ BAIKAUSKAITĘ  4b, INĄ AUKŠČIŪNAITĘ  4c

VILIŲ KUIZINĄ  5a, VIKTORIJĄ PETRYLAITĘ  5b, AGNĘ EITMANTYTĘ  5c

ROKĄ ABRUTĮ  6a, UGNIŲ BUGAVIČIŲ 6b, ĄŽUOLĄ JANUŠKĄ  6c

 KAJŲ SLAVINSKĄ 7a,  MODESTĄ SAUNORIŲ  7b, PAULIŲ DRISKŲ  7c

ARNOLDĄ MOCKŲ 8a, GUODĄ GUDJONYTĘ  8b, VISVALDĄ VIJŪNĄ  8c


„Jaunųjų tyrėjų“ būrelio išvyka į Šiaulių gyvūnų globos namus

Aštuntokių Ugnės Barauskytės ir Aušrinės Tarasevičiūtės iniciatyva spalio mėnesį mokykloje vyko  akcija „Mums rūpi beglobiai gyvūnai.  Jei rūpi ir tau – aukok“. Mokiniai aktyviai dalyvavo šioje akcijoje. Už paaukotus pinigus nupirkome gyvūnėliams maisto ir kraiko. Ketvirtadienio popietę „Jaunųjų tyrėjų“ būrelio nariai, nešini maišeliais su maistu, skirtu gyvūnams, išvyko į  Šiaulių gyvūnų globos namus. Šių namų darbuotojai parodė savo globotinius ir papasakojo jų liūdnas istorijas. Graudu buvo žiūrėti į šunis ir kačiukus, kurie žmogaus buvo pasmerkti žūčiai: pririšti miške prie medžio, paguldyti ant geležinkelio bėgių ar  palikti likimo valiai, išvykus  gyventi į užsienį.  Globos namuose šiuo metu gyvena  apie 40 šunų ir 20 kačių. Vienam mažam,  gražiam katinėliui pasisekė, nes jį pasiėmė į savo namus 8c klasės mokinė Deimantė Mockutė. Dėkoju visiems mokiniams ir jų tėveliams, kurie ne tik paaukojo pinigų, bet ir patys nupirko maisto gyvūnams, taip padėdami išgyventi tiems, kurie buvo pasmerkti žūti.

Ilona Sutkienė, „Jaunųjų tyrėjų“ būrelio vadovė


Kvadratas
Kelmės ,,Kražantės"progimnazijoje lapkričio 20 d., vyko trečių klasių(3a, 3b ir 3c) tarpklasinės kvadrato varžybos. Po atkaklios kovos laimėtojais tapo 3b klasės ,,Žirafiukų" komanda. 1- osios vietos nugalėtojai buvo apdovanoti medaliais ir diplomais.Kalėdinė gerumo akcija ,,Kartu papuoškime miesto eglę“

Siekdama telkti Kelmės miesto bendruomenę geriems darbams, puoselėti pagarbą vienas kitam, Kelmės miesto seniūnija, Kelmės kultūros centras ir Kelmės rajono savivaldybės suaugusių mokymo centras organizavo Kalėdinę gerumo akciją ,,Kartu papuoškime miesto eglę“ ir pakvietė Kelmės miesto ugdymo įstaigas prisijungti prie šios akcijos  dekoruojant eglutės žaisliukus.

     Kiekvieną kartą, artėjant Kalėdų metui, suaugę ir vaikai laukiame nežemiško stebuklo, nors gerai žinome, kad juos kuriame patys – savo gerumu, šiluma, noru padėti...

     Su dideliu susidomėjimu, meile ir išradingumu Kelmės ,,Kražantės“ progimnazijos pradinukai ėmėsi dekoravimo. Žaisliukai pasipuošė žiemos vaizdais, pasakų, eilėraštukų veikėjais, seneliais Šalčiais, besmegeniais, įvairiausiais ornamentais.

     Dabar kiekvienas laukia eglutės įžiebimo šventės, nes įdomu bus pamatyti savo sukurtą žaisliuką. O dar įdomiau jį parodyti tėveliams, seneliams ir pasigirti, kad jie prisidėjo prie miesto eglutės puošimo, o kartu ir viso miesto puošimo.

     Manome, kad vaikai patys kūrę grožį, labiau ir vertins – nesinorės, kad eglutės žaisliukai būtų gadinami, mėtomi. Tai ne tik kūrybinių galių ugdymas, bet ir bendro grožio, bendro turto tausojimo pamoka. Ačiū organizatoriams už puikų sumanymą. Ramaus Advento ir gražių švenčių.

                                                                                                      Pradinių klasių mokytojos

Vaizdai čia


Būk matomas, būk saugus

      Atsižvelgdama į avaringumo padėtį ir eismo įvykių priežastis, Lietuvos automobilių kelių direkcija prie Susisiekimo ministerijos lapkričio 6-ąją paskelbė Atšvaitų diena.

      Lapkričio 12 d. Kelmės „Kražantės“ progimnazijoje vyko saugaus eismo renginys „Būk matomas, būk saugus“ pradinių klasių mokiniams. Jį organizavo pradinių klasių mokytojos Lina Armonienė, Laima Antanaitienė ir Hilda Laima Markulė. Šiuo renginiu norėjome priminti ir paskatinti mokinius segėti atšvaitus tamsiu paros metu, esant  apsunkintoms eismo sąlygoms.

        Atšvaitai – paprasta ir efektyvi priemonė, užtikrinanti pėsčiųjų, dviratininkų, motociklininkų ir kitų eismo dalyvių saugumą prieblandoje ar tamsiu paros metu. Tyrimai rodo, jog net 90 proc. informacijos apie nuolatos besikeičiančias eismo sąlygas vairuotojai priima akimis. Todėl, ypač tamsiai apsirengę pėstieji ar dviratininkai, pablogėjus matomumui gali būti vairuotojų laiku nepastebėti. Pavojingiausias laikas pėstiesiems – nuo lapkričio iki vasario pabaigos. Mat šiuo laikotarpiu didesnę paros dalį būna tamsu, dažni krituliai. Nereikia pamiršti, kad saugumas dažnai priklauso nuo matomumo.

        Norėdami priminti ir paraginti vaikus segėti atšvaitus, mokykloje organizavome tam skirtą renginį. Iš ryto prieš pamokas vyko akcija „Atšvaitas“. Į mokyklą besirenkančius moksleivius ir mokytojus  pasitiko mokiniai su ryškiomis liemenėmis ir registravo visus, seginčius atšvaitus, ir tuos, kurie nesegėjo atšvaitų. Vėliau, renginio metu, buvo pristatyta diagrama su akcijos rezultatais. Ruošdamiesi renginiui pradinukai turėjo nupiešti savo sukurtą atšvaitą ir paruošti trumpą programėlę saugaus eismo tema. Iš kiekvienos klasės buvo atrinkta po 3 piešinius, darbai eksponuoti mokyklos aktų salėje. Į svečius pasikvietėme Viešosios policijos skyriaus patrulių būrio vadą Alvydą Butautą ir Prevencijos poskyrio specialistę Živilę Norkienę. O ypač vaikai laukė policijos bičiulio Amsio, norėjo jį pakalbinti, paspausti ranką, kartu nusifotografuoti. Vaikai už dalyvavimą akcijoje ir renginyje buvo apdovanoti atšvaitais, lankstinukais, knygų skirtukais su saugaus eismo taisyklėmis, kitomis vaizdinėmis priemonėmis, kuriuos perdavė Kelmės kelių tarnyba, girininkija ir policija.

        Visi kartu: vaikai, tėvai, pedagogai, socialiniai partneriai, esame atsakingi už savo ir vaikų saugumą, o tamsiuoju paros metu ypač pasirūpinkime, kad visi būtume matomi ir saugūs kelyje.

Vaizdai čia


Pakarčiamio kaime vyko rajoninė vokiečių kalbos stovykla
Spalio 28-29 dienomis Slovikų sodyboje-pirtyje Pakarčiamio kaime vyko rajoninė vokiečių kalbos stovykla.  Šiame kalbinės veiklos renginyje (su nakvyne) iš  „Kražantės“ progimnazijos dalyvavo penki 6b klasės  mokiniai:  Emilija Lideikytė, Guoda Barančiukaitė, Juta Bružaitė, Rokas Karpavičius ir Benas Musneckis. Šeštokai stovykloje ne tik mokėsi vokiečių kalbos, bet ir pramogavo, dalyvavo įvairiose veiklose kartu su kitų rajono mokyklų mokiniais. Tai buvo  jiems gera proga praturtinti savo vokiečių kalbos žinias, susirasti naujų draugų ir  bent porą rudens atostogų dienų praleisti kitoje aplinkoje.
Vaizdai čia

Žibintų šventė
Lapkričio 11 dieną „Kražantės“ progimnazijoje vyko Žibintų šventė. Šventėje dalyvavo 6-8 klasių mokiniai, besimokantieji vokiečių kalbos ir 2-4 klasių mokiniai, kurie lanko vokiečių kalbos būrelį. Ypač aktyvūs šios šventės dalyviai buvo 2c klasės mokiniai. Vaikai buvo supažindinti su švento Martyno legenda, jie mokėsi dainuoti vokiškų dainelių apie žibintus ir jų skleidžiamą šviesą, o norintys pasigrožėti žibintų šviesa rinkosi į mokyklos fojė.
Vaizdai čia

Penktokų krikštynos

Penktokų krikštynos – vienas linksmiausių ir laukiamiausių mokyklos mokinių parlamento organizuojamų renginių. Pažymėti specialiais ženklais, išbandę mokyklos grindų kietumą savais keliais ( atsiprašome už padarytus nuostolius), suradę už narkotinių medžiagų platinimą „suimtas“ klasių auklėtojas ir jas reabilitavę, prisiekę  krikštytojams laikytis nustatytų taisyklių, paragavę „penktokų duonelės“ ir apšlakstyti „mokinių prakaitu“ –penktokai tapo pilnateisiais progimnazijos mokiniais.

Vaizdai čia


Puslapis 1 iš 27 1 2 3 4 > >>
Prisijungti
Nario vardas

SlaptažodisDar ne narys?
Registruokis

Pamiršai slaptažodį?
Paprašyk naujo
Pamokų laikas
1 pamoka 08.00 - 08.45
2 pamoka 08.55 - 09.40
3 pamoka 10.00 - 10.45
4 pamoka 11.05 - 11.50
5 pamoka 12.10 - 12.55
6 pamoka 13.15 - 14.00
7 pamoka 14.05 - 14.50
Šaukykla
Jei norite rašyti žinutes, turite prisijungti.

viktorija petrylaite
2013-11-28
ka jus smiley

viktorija petrylaite
2013-11-28
laba visiems

Emuliukas
2013-10-02
Laba vakaruka smiley

Emuliukas
2013-08-03
Labuka visiem smiley

gustiki76
2013-05-08
labu

Šaukyklos archyvas
Copyright © 2009-2014 Kelmės „Kražantės“ progimnazija
1123240 Kelmės „Kražantės“ progimnazija Unikalių apsilankymų

Powered by powered by php-fusion © 2003-2007
Design by Design by Matonor