2014-10-31 23:14
Meniu
Dienos Informacija
Vardadienius švenčia:
Elektroninis dienynas
Elektroninis dienynas
BMT
BMT
Comenius
Comenius
Olweus
Comenius
Kuriame Lietuvos ateitį
BMT
Tinklas
Tinklas
Mukis
BMT
Bendroji informacija apie mokyklą

Mokyklos pavadinimas: Kelmės „Kražantės“ progimnazija

Mokyklos tipas: progimnazija

Juridinio asmens kodas: 190091812

Steigėjas, savininkas (dalininkai): Kelmės rajono savivaldybės taryba

Mokomoji kalba: lietuvių

Mokymo forma: dieninė

Mokyklos adresas: Vytauto Didžiojo 110, Kelmė (Vaizdas žemėlapyje)

Pašto kodas: LT - 86140

El. pašto adresas: krazantespagrmok@takas.lt

Telefonas: 8 (427) 61193

Mokyklos direktorius: Stasys Jokubauskas

Naujienos
Spalio mėnesio draugiškiausiParašyta 2014-10-28
Pagalba policijaiParašyta 2014-10-27
Savanoriška akcija tęsiasiParašyta 2014-10-17
Susitikimas Žemaitės viešojoje bibliotekojeParašyta 2014-10-16
,,Eina saulelė aplinkui dangų"Parašyta 2014-10-16
EUROPOS KALBŲ DIENAParašyta 2014-10-15
„Mano augintinis“Parašyta 2014-10-13
Mokytojų dienaParašyta 2014-10-06
Europos judėjimo savaitėParašyta 2014-10-03
ApdovanojimasParašyta 2014-10-03
Draugai šalia mūsųParašyta 2014-10-01
“Tyrėjų naktis 2014”Parašyta 2014-09-30
Rudens lygiadienisParašyta 2014-09-25
Kelmės „Kražantės“ progimnazijai reikalingas etikos mokytojasParašyta 2014-09-04
Sveikinimas rugsėjo 1-jaiParašyta 2014-08-29
Iki susitikimo!Parašyta 2014-06-12
Padėkos dienaParašyta 2014-06-10
Ekskursija Parašyta 2014-06-10
Mokytojų ekskursijaParašyta 2014-06-10
Virtuali pamokaParašyta 2014-06-04
Naktinė stovyklaParašyta 2014-06-02
,,Auginkime vieni kitus" veiklosParašyta 2014-06-02
Garbingo bėgimo maratonas Kelmės 530 m. jubiliejuiParašyta 2014-06-02
Gegužės mėn. draugiškiausi mokiniaiParašyta 2014-06-02
TauruoseParašyta 2014-05-28
20-asis koncertasParašyta 2014-05-26
Saviraiškos dienaParašyta 2014-05-26
,,Augti ir stiprėti"Parašyta 2014-05-23
Karjeros dienaParašyta 2014-05-20
Judrioji pertraukaParašyta 2014-05-20
Spalio mėnesio draugiškiausi

Neiki prieky manęs,
Nes galiu nepasekti.
Neiki man iš paskos,
Nes galiu nenuvesti.
Tiesiog eiki greta
Ir būk mano draugas.
                           
Albertas Kamiu

 

SVEIKINAME SPALIO MĖNESIO DRAUGIŠKIAUSIUS MOKINIUS:

VILTĘ BIMBAITĘ -1a, TITĄ ŠVEIKAUSKĄ – 1b, DŽASTINĄ IŽDONAITĘ -2a, FAUSTĄ KARPENKAITĘ -2b,

AMIRĄ LINDAITĘ -2c, EVELINĄ ANDRIJAUSKAITĘ – 3a, DANIELIŲ BUKAVIČIŲ -3b, TADĄ RAMANAUSKĮ – 3c, ARNĄ RIMKŲ– 4a,  GYTĮ GAILIŲ – 4b, GABIJĄ VAITKUTĘ – 4c,  VENERĄ VIKTORIĄ ISPIRYAN – 5a,

AKVILĘ KANČELKYTĘ -5b, DOMINYKĄ NARBUTĄ – 5c,  DOVYDĄ TUČKŲ – 6a, URTĘ LEVICKAITĘ – 6b,

NEDĄ TIJŪNAITĮ – 6c, MEILUTĘ BRACEVIČIŪTĘ – 7a, NERIJĄ BANAITYTĘ – 7b, RITĄ RIPINSKYTĘ – 7c, MARTYNĄ JANUŠĄ – 8a, KOTRYNĄ MAURAGYTĘ – 8b,  ANDRIEJŲ LATIŠKEVIČIŲ – 8c


Pagalba policijai
Už pagalbą policijai ir Kriminalinės policijos dienos proga Telšių apskrities VPK viršininko padėkos raštu apdovanota Kelmės „Kražantės“ progimnazijos mokytoja Olga RaubienėSavanoriška akcija tęsiasi

Susitikimas Žemaitės viešojoje bibliotekoje

       

Aštuntųjų klasių mokiniai su socialine pedagoge Laima Kareiviene  lankėsi Žemaitės viešojoje bibliotekoje, susitiko su darbuotojais. Vyriausioji bibliotekininkė Danguolė Garnienė žaismingai supažindino su bibliotekos taisyklėmis, pakvietė dažniau užeiti, draugauti su knyga. Stebėjome, ką veikia patys mažiausieji, o jie čia, pasirodo, varto žaislines knygeles, garsiai skaito, dėlioja dėliones, žaidžia stalo žaidimus. Kilus nesusipratimams, vaikai kviečiami prieiti prie ,,psichologo“ – medinio, ornamentuoto suolelio. Mokinukai atsisėda ant suolelio, pasėdi, pamąsto, nurimsta ir vėl bėga prie savo užsiėmimų.

Pasidžiaugę mažųjų skaitytojų užimtumu, susipažinome su bibliotekos organizacine valdymo struktūra. Ją sudaro biblioteka (centras),  Metodikos, informacijos ir technologijų, Spaudinių komplektavimo ir tvarkymo, Skaitytojų aptarnavimo informavimo skyrius, taip pat 25 nutolę bibliotekos padaliniai.

Bibliotekininkės  Danguolė Garnienė, Nijolė Stamburienė pristatė bibliotekininko profesijos ypatumus, kvalifikacijos kėlimo galimybes. Apžiūrėjome Linos Leščiauskaitės, buvusios ,,Kražantės“ progimnazijos mokinės, parodą.

Tikimės, kad kai kurie aštuntokai, apsilankę pirmą kartą šioje bibliotekoje, taps nuolatiniais bibliotekos lankytojais.

 

Laima Kareivienė


Vaizdai čia


,,Eina saulelė aplinkui dangų"

Kai ant pilkų ražienų, įvairiaspalvių medžių šakų draikosi voratinkliai, ,,Kražantės“ progimnazijoje jau trečią kartą susirinko rajono bendrojo ugdymo mokyklų 5-8 klasių mokiniai ir mokytojai, neabejingi tradicinei kultūrai. Šiemet etnokultūriniame renginyje ,,Eina saulelė aplinkui dangų“, kurį organizavo progimnazijos lituanistės I. Kasparavičienė, A. Žičkienė, A. Paulauskienė, dalyvavo ,,Aukuro“, Liolių pagrindinės, Vaiguvos Vlado Šimkaus vidurinės, mūsų progimnazijos, Šaukėnų Vlado Pūtvio-Putvinskio gimnazijos bei Užvenčio Šatrijos Raganos gimnazijos Kolainių pagrindinio ugdymo skyriaus-daugiafunkcinio centro komandos. Remiantis tautosakos, papročių pavyzdžiais šiemet nagrinėta darbo tema.

Mokiniai buvo suskirstyti į mišrias komandas pagal įvairių amatų, darbų pavadinimus dėl bendravimo, bendradarbiavimo skatinimo.  Renginys pradėtas K. Donelaičio poemos ,,Metai“ ištrauka – Slunkiaus dialogu. Pabrėžta, jog šio veikėjo vardas tapo bendriniu žodžiu, tinginio sinonimu. Skaityta Gedimino laiško ištrauka, kurioje kunigaikštis kviečia atvykti į Lietuvą įvairius amatininkus. Toliau mokiniai turėjo atlikti įvairias užduotis: įminti mįsles, paaiškinti posakius, surinkti išsibarsčiusius tarsi rudeniniai lapai patarlių žodžius. Vaikai susidomėję atsakinėjo į klausimus ar tiesa, kad seniausias darbo įrankis yra kirvis, kad aitvaras nešdavo tinginiams turtus, seniausios akėčios – eglių viršūnės, ieškojo liaudies dainos ,,Mergyte mano“ tekste minimų darbo įrankių, gilinosi į rugiapjūtės pabaigtuvių oraciją, spėliojo, kokį darbą be žodžių inscenizuoja dramos studijos mokiniai. Peržiūrėjus rež. B. Bratkausko filmo ,,Tadas Blinda“ ištrauką diskutuota apie baudžiavinio darbo nenašumą. Projekto vunderkindai.lt dalyvės Rugilės Martinkutės žemaičių dounininkų tarme žemaitiškai virtualiai sekama pasaka ,,Višta ir žąsis“ privertė renginio dalyvius ne tik nusijuokti, bet ir susimąstyti apie darbštumą ir tinginystę. Užduotimi ,,Metų ratas“ apibendrinti svarbesnieji metų darbai pagal pateiktas užuominas. Sudarytas liaudies kalendorius – tai judėjimas ratu, darbas ir šventės leido žmogui gyventi dermėje su gamta. Savo nuveiktus darbus, sužinotus dalykus mokiniai apibendrino įsivertinimo lapuose.

Etnokultūriniame renginyje apžvelgta tik maža dalis mūsų protėvių sunkiai dirbtų darbų. Patarlėmis ,,Be darbo dieną praleisti – kaip akmuo į marias įleisti“, ,,Žmogus gyvena vieną amžių, o jo geri darbai – du amžius“ akcentuota, jog darbas tiek praeities, tiek dabarties žmogaus gyvenime yra vertybė.

Alma Paulauskienė


Vaizdai čia


EUROPOS KALBŲ DIENA

Rugsėjo 26 dieną mokykloje buvo paminėta Europos kalbų diena. Pasiruošimas jai vyko kalbų pamokose ir klasės valandėlių metu. 5-8 klasių mokiniai ruošė plakatus, kuriuose turėjo pristatyti pasirinktos šalies vėliavą ir pasisveikinimą tos šalies kalba. Per dvi ilgąsias pertraukas mokiniai rinkosi aktų salėje, kur pristatė šalis ir mokino visus pasisveikinti įvairiomis kalbomis. Po pristatymų mokiniai galėjo pasitikrinti savo žinias viktorinos metu. Vėliau visi plakatai papuošė mūsų progimnazijos antro aukšto koridorių.

Gera, kai gali pasidžiaugti kalbų mokėjimo nauda ir nuoširdžiu bendradarbiavimu.

Tariame AČIŪ visiems mokiniams ir klasių vadovams.

 

Užsienio kalbų mokytojos„Mano augintinis“

„Mano augintinis“ – pasaulinės Gyvūnų globos dienos paminėjimas

 

 

            Kaip ir kasmet Kelmės „ Kražantės“ progimnazijoje  spalio mėnesio pradžioje įvyko pasaulinės Gyvūnų globos dienos paminėjimas ( renginio organizatorės: I. Sutkienė, J. Akstinienė, A. Žičkienė ).

       Pertraukų metu mokyklos fojė vaikai lipdė gyvūnėlių skulptūrėles, dėliojo dėliones, o  aktų salėje žiūrėjo linksmus filmukus apie įvairias augintinių išdaigas. Po pamokų į  mokyklos stadioną susirinko mokiniai ir jų tėveliai, vedini ar nešini savo gyvūnėliais: šunimis, katėmis, triušiais, vėžliukais, žuvytėmis ir t.t. . Gyvūnų parade savo augintinius pristatė  70 mokinių.   6c klasės mokinys H. Gudjonis, padedamas savo senelio, su šunimi Olimpu rodė įvairius triukus. Šventės rėmėjai G. Barčausko ir  V. Leščiausko individualios įmonės skyrė prizus augintinių   nominacijoms. Kiti šventės dalyviai gavo  atminimo dovanėles.

        Kelmės „ Kražantės“ progimnazijos mokiniai ne tik parodė, kad puikiai prižiūri savo mažuosius draugus, bet  ir rinko aukas globojamiems gyvūnams.

                                                                                                                         A. Žičkienė

Vaizdai čia


Mokytojų diena
         Mokytojų diena - šventė ne tik mokytojui, bet ir malonus rūpestis mokiniams. Kuo pradžiuginti, kaip nustebinti? Išradingi mokinių parlamento nariai, vadovaujami direktoriaus pavaduotojos, „atidarė“ vienos valandos darbo kavinę „Rudens taku“ ir kvietė mokytojus ten užeiti. Pedagogai prieš pirmą pamoką vaišinosi gardžia kava, skanavo Kotrynos Karyznaitės keptų keksiukų, apžiūrėjo  nuotraukų parodą, klausėsi Miglės Štabokaitės atliekamų melodijų. Improvizuotoje jaukioje kavinėje buvo malonu matyti besišypsančius  mokytojus. Vėliau dalis mokinių „matavosi“ mokytojo profesiją – dirbo mokytojais pradinėse klasėse. Po šventės mokytojai dėkojo, sakė esą labai nustebinti savo mokinių dėmesio.
       L. Simėnienė, G. Gudjonytė

Europos judėjimo savaitė
          Šiemet ,,Kražantės" progimnazijos mokiniai ir mokytojai prisijungė prie Europos judėjimo savaitės. Ta proga ,,Draugystės" parke ir miesto stadione vyko masinis bėgimas, organizuotas Kelmės sporto mokyklos. Jame dalyvavo daugiau nei tūkstantis dalyvių iš rajono mokyklų. Masiškiausiai dalyvavusios mokyklos titulas atiteko mūsų mokyklai. Mokiniams buvo smagu bėgti kartu su mokyklos direktoriumi S. Jokubausku, pavaduotoja R. Dovidaitiene, savo mokytojais.

Vaizdai čia

Apdovanojimas
               Mokytojų dienos proga Kelmės kultūros centre vyko šventė. Įvairiais sveikinimais bei įspūdinga ceremonija, kurią šiemet rengė Kražių gimnazija, buvo pagerbti rajono mokytojai. Padėkos raštais apdovanoti 4 kražantiškiai: direktorius S. Jokubauskas, pavaduotoja L. Simėnienė, mokytojos J. Akstinienė, A. Paulauskienė. Buvo renkamas geriausias rajono mokytojas. Džiugu, jog mūsų ,,Kražantės" progimnazija pelnė Kelmės r. savivaldybės suaugusiųjų mokymo centro nominaciją ,,Ačiū" už gerosios patirties sklaidą, už įdomius, kūrybiškus, prasmingus bendruomenės renginius (o jų vyko net du respublikiniai ir nemažai rajoninių), gražius darbus ir puikias idėjas.

Draugai šalia mūsų

Ir šiais mokslo metais tęsiame daugelio jau pamėgtą gražią ir linksmą tradiciją: renkame draugiškiausią mėnesio mokinį klasėje. Pats įvertinimas „Draugiškiausias“ jau daug pasako apie vaiką, jo vietą draugų tarpe. Ne vienam iš šių metų rugsėjinukų šis titulas nebe naujiena, tačiau „Draugiškiausio“ mokinio pažymėjimą jie, kaip  ir visi kiti, gavo pirmą kartą. Pažymėjimus sukūrė mokyklos sekretorė Giedrė. Esame jai labai dėkingi.

                         Rugsėjo mėnesio draugiškiausi mokiniai:

Aušra Beinorytė 3a, Augustė Abromavičiūtė 4b, Luka Bracevičiūtė 2a,

Laura Krikštanavičiūtė 4c, Džiugas Simanauskas 3b, Karolis Jurgilas 3c,

Justinas Redžius 4a, Vakarė Petkevičiūtė 2c, Urtė Marija Laurinavičiūtė 1b,

Gintė Vaičiūnaitė 1a, Danielė Šneidarytė 6c, Laura Jurgilaitė 6b, Ignė Gečaitė  5a, Karolina Balkaitytė 5b, Lukas Rimkus 8a, Renata Kundrotaitė 6a,

Patrikas Limantas 7c, Augustas Mendelis 5c, Eglė Jakštonytė 8b,

Deimantė Šaulytė 7a, Martyna Limantaitė 7b, Estela Grigalaitytė 2b,

Kamilė Jurgilaitė 8c

Sveikiname Jus ir džiaugiamės, kad esate šalia mūsų, kad Jūsų buvimas čia ir mus daro geresniais.


Puslapis 1 iš 25 1 2 3 4 > >>
Prisijungti
Nario vardas

SlaptažodisDar ne narys?
Registruokis

Pamiršai slaptažodį?
Paprašyk naujo
Pamokų laikas
1 pamoka 08.00 - 08.45
2 pamoka 08.55 - 09.40
3 pamoka 10.00 - 10.45
4 pamoka 11.05 - 11.50
5 pamoka 12.10 - 12.55
6 pamoka 13.15 - 14.00
7 pamoka 14.05 - 14.50
Šaukykla
Jei norite rašyti žinutes, turite prisijungti.

viktorija petrylaite
2013-11-28
ka jus smiley

viktorija petrylaite
2013-11-28
laba visiems

Emuliukas
2013-10-02
Laba vakaruka smiley

Emuliukas
2013-08-03
Labuka visiem smiley

gustiki76
2013-05-08
labu

Šaukyklos archyvas
Atsitiktinė nuotrauka
Copyright © 2009-2014 Kelmės „Kražantės“ progimnazija
1094617 Kelmės „Kražantės“ progimnazija Unikalių apsilankymų

Powered by powered by php-fusion © 2003-2007
Design by Design by Matonor