2016-02-09 13:38
Meniu
Facebook
Facebook
Dienos informacija
Vardadienius švenčia:
Elektroninis dienynas
Elektroninis dienynas
BMT
BMT
Comenius
Comenius
Olweus
Comenius
Kuriame Lietuvos ateitį
BMT
Tinklas
Tinklas
Mukis
BMT
Bendroji informacija apie mokyklą

Mokyklos pavadinimas: Kelmės „Kražantės“ progimnazija

Mokyklos tipas: progimnazija

Juridinio asmens kodas: 190091812

Steigėjas, savininkas (dalininkai): Kelmės rajono savivaldybės taryba

Mokomoji kalba: lietuvių

Mokymo forma: dieninė

Mokyklos adresas: Vytauto Didžiojo 110, Kelmė (Vaizdas žemėlapyje)

Pašto kodas: LT - 86140

El. pašto adresas: krazantespagrmok@takas.lt

Telefonas: 8 (427) 61193

Mokyklos direktorius: l.e.p. Laima Simėnienė

Naujienos
,,Rašom!"Parašyta 2016-02-08
Jaunųjų skaitovų konkursasParašyta 2016-02-04
Sėkmė lituanistiniuose konkursuoseParašyta 2016-01-30
Svečiai Vaikų dienos centreParašyta 2016-01-30
,,Žynio" konkursasParašyta 2016-01-30
Meninio skaitymo konkursas ,,B. Sruogai – 120"Parašyta 2016-01-26
KoncertasParašyta 2016-01-25
ParodaParašyta 2016-01-19
NeužmiršimeParašyta 2016-01-14
Projektas “ Prakartėlė “Parašyta 2016-01-11
Atsisveikinimas su 2015 metaisParašyta 2016-01-10
NominacijaParašyta 2016-01-10
,,Dalinuosi ir tobulėju"Parašyta 2016-01-07
Mokinių patogumuiParašyta 2016-01-06
DiplomasParašyta 2016-01-03
,,Pabūkime kartu"Parašyta 2015-12-22
KALĖDOS LINKSMAI....Parašyta 2015-12-22
Nugalėjo draugystėParašyta 2015-12-21
Netradicinė pamokaParašyta 2015-12-21
Eglutės įžiebimo šventė 2015Parašyta 2015-12-20
X – asis tarptautinis mokinių vokalinės sakralinės muzikos festivali...Parašyta 2015-12-20
Komandinis matematikos uždavinių sprendimo konkursasParašyta 2015-12-15
2a kasės nuotykiai ŠiauliuoseParašyta 2015-12-12
Ketvirtokai žaidžia kvadratąParašyta 2015-12-10
Šv. Kalėdų laukime...Parašyta 2015-12-10
Adventinė popietėParašyta 2015-12-10
Dailės galerijojeParašyta 2015-12-10
Ekskursija į Šokolado muziejųParašyta 2015-12-10
ADVENTASParašyta 2015-12-08
Rajono miesto vietovių mokyklų žaidynių berniukų futbolo 5x5 varžybosParašyta 2015-12-07
,,Rašom!"

Dailiai, tvarkingai rašančių mokinių nėra daug. Labai dažnai būna, jog taip rašantys mokiniai nepalieka rašybos ar kt. klaidų. Edukologai sako, jog tokiu atveju pats mokinys greičiau pamato savo klaidą nei tas, kuris rašo netvarkingai, neįskaitomai.

Grupelė progimnazijos dailiai rašančių 5-8 klasių mokinių (Urtė Simonaitytė, Danielė Šneiderytė, Vakarė Vilkočiūtė, Miglė Laurinavičiūtė, Laura Krikštanavičiūtė, Saulė Jankeliūnaitė, Akvilė Aleknaitė, Evelina Jezerskytė, Gabija Lentinaitė, Emilija Labinaitė, Urtė Jankevičiūtė, Emilija Norvaišaitė, Venera Viktoria Ispiryan) lietuvių kalbos mokytojų A. Paulauskienės, A.Žičkienės ir I. Kasparavičienės iniciatyva dalyvauja nacionaliniame Vinco Kudirkos dailyraščio konkurse ,,Rašom!“

Dailyraščio konkurso tikslas – ugdyti taisyklingo, aiškaus ir estetiško rašymo įgūdžius. Dailyraštis – aiškia (lengvai įskaitoma) ir gražia rašysena rašytinėmis raidėmis parašytas raštas. Dailyraščio konkurso vertinimo komisija, vertindama dailyraštį, atsižvelgs į teksto išdėstymą; rašto aiškumą ir tolygumą; darbo estetiką; atidumą ir kalbos taisyklingumą (darbas su klaidomis ar neatitinkantis pateikto rašyti teksto  nebus vertinamas). Manome, jog dalyvavimas tokio tipo konkursuose turėtų tapti stimulu mokiniams dailiau rašyti, mokytis atidumo.

A. Paulauskienė

                                 Vaizdai čia


Jaunųjų skaitovų konkursas

Vasario 3 dieną mūsų mokykloje įvyko pradinių klasių meninio skaitymo konkursas „Ir žodžiai turi sparnus...“.  Šiais metais  jis buvo skirtas poetės Zitos Gaižauskaitės kūrybai. Konkurse dalyvavo 21 skaitovas iš 1-4 klasių. Konkursą organizavo ir vedė pradinių klasių mokytojos Hilda Markulė ir Lina Armonienė.  Jaunuosius skaitovus vertino lietuvių kalbos mokytojos Asta Žičkienė, Irena Kasparavičienė ir svečias – Kelmės mažojo teatro aktorius Armandas Lazdauskis. Jis ir pradėjo sparnuoto žodžio šventę savo pasveikinimu ir nuotaikingu Juozo Erlicko eilėraščiu „Šauktukas“.

        Labai džiaugėmės savo jaunųjų skaitovų raiškiu žodžiu, kalbos taisyklingumu, gebėjimu deklamuoti garsiai, aiškiai, scenine laikysena. Visi buvo šaunūs, drąsūs, o jeigu ir jaudinosi, to neparodė. Komisija iš nemažo būrio pradinukų turėjo išrinkti po vieną nugalėtoją iš kiekvienos klasių grupės, kurie atstovaus mūsų mokyklą rajoniniame konkurse. Jais tapo: Matas Samušas (1a kl.), Karina Karvelytė (2b kl.), Kamilė Fetingaitė (3a kl.) ir Neringa Urbelytė (4c kl.). Sveikiname nugalėtojus!

        Šventėje taip pat dalyvavo ir savo kūrinį mintinai skaitė mūsų mokyklos septintokė Emilija Labinaitė, kuri jau dalyvavo rajoniniame meninio skaitymo konkurse ir užėmė 3-iąją vietą. Muzikiniais numeriais konkursą papuošė antrų ir ketvirtų klasių mokiniai, kuriuos paruošė muzikos mokytoja Jolanta Jakubauskienė.

        Palinkėkime sėkmės mūsų mokyklos mažiesiems skaitovams rajoniniame meninio skaitymo konkurse!

 

Nuotraukose: konkurso dalyviai ir 4 nugalėtojai

                                                                           Vaizdai čia


Sėkmė lituanistiniuose konkursuose

Džiugu, jog mūsų progimnazijos mokiniai iš įvairių konkursų grįžta užėmę prizines vietas. Sausio mėnesį yra pats darbymetis mūsų lietuvių kalbos mokytojoms, nes vyksta rajoniniai diktanto bei meninio skaitymo konkursai.

Rajoniniame raštingiausio 5–10 klasių mokinių konkurse šeštų klasių grupėje trečiąją vietą užėmė Elzė Valčiukaitė (mokytoja Irena Kasparavičienė). Justinas Mažukna iš 8a (mokyt. Alma Paulauskienė) užėmė pirmąją vietą aštuntų klasių grupėje.

Rajoniniame meninio skaitymo konkurse dalyvavo du mokiniai - Justinas Mažukna (8a) ir Emilija Labinaitė (7c). Emilija 5–8 klasių grupėje užėmė 3 vietą. Mokinę ruošė mokytoja Asta Žičkienė.

             

 

 


Svečiai Vaikų dienos centre

Kelmės „Kražantės“ progimnazijos ir MOPT Vaikų dienos centro vaikučiai sulaukė svečių iš Nacionalinės mokėjimų agentūros prie LR Žemės ūkio ministerijos. Agentūros darbuotojai atvyko su gausiomis dovanomis.   Dovanos pasiekė pačiu laiku, nes vaikų dienos centras švenčia savo pirmąjį gimtadienį. O dovanos labai reikalingos VDC vaikučiams. Ačiū tariame už naują kompiuterį, virdulį, puodelius arbatai. Arbatą saldinsim medumi, kurio turėsime tris litrus. Ačiū  už kamuolius, labai mėgstam judriai leisti laiką. Ačiū už knygas, stalo žaidimus. Ačiū už drabužėlius. Ačiū Laurai Puškoriūtei už nuoširdų bendravimą, ryšių palaikymą. Vaikų širdelės pilnos dėkingumo. Visada gera jausti kažkieno ranką ir nesijausti vienišu.

                 Vaizdai čia


                      Lina Šimkevičienė
,,Žynio" konkursas

               Lietuvos istorijos mokytojų asociacijos Kelmės skyrius kartu su Šaukėnų Vlado Pūtvio – Putvinskio gimnazija organizavo „Žynio“ konkursą gabiausiems rajono mokiniams. Renginio metu dalyviai gali atskleisti savo apsiskaitymą, išmanymą įvairiose srityse. Konkurse dalyvavo devyniasdešimt devyni mokiniai iš rajono mokyklų. 5–8 klasių mokinių grupėje nugalėjo ir ,,Žyniuku" paskelbtas mūsų progimnazijos 8 a kl. mokinys Justinas Mažukna (istorijos vaikiną moko Henrikas Pocius). Na, o trečiąją vietą užėmė 8 b kl. mokinys Danielius Ūksas. Džiaugiamės turėdami tokius gabius, aktyvius ir intelektualius mokinius.

             A. Paulauskienė

 Meninio skaitymo konkursas ,,B. Sruogai – 120"

Žemėj šioje mes užklydę –

Tik ilgėjimos sargai...

Žiedą paslėptą išvydę

Vėl plasnosim gimt aukštai...


Progimnazijos lituanistės Alma Paulauskienė, Irena Kasparavičienė ir Asta Žičkienė surengė meninio skaitymo konkursą. Šiemet jis buvo skirtas rašytojo Balio Sruogos 120-osioms gimimo metinėms. Renginio pradžioje mokytoja I. Kasparavičienė mokiniams pasakojo apie poeto, žymiojo romano ,,Dievų miškas“ gyvenimo vingius, džiugesį ir liūdesį. Dramos studija (vad. A. Žičkienė) rodė meninę kompoziciją ,,Saulės takas saulę seka“ pagal B. Sruogos eiles. Renginio vedėja Deimantė Šaulytė (8 a kl.) paskelbė konkursinę dalį. Joje pasirodė net 22 dalyviai iš 5–8 klasių, perteikiantys prozos ir poezijos tekstus. Nors koją kišo jaudulys, bet buvo nemažas būrys mokinių, kuriems už ypatingus pasirodymus skirtos prizinės vietos. Pirmąją vietą užėmė A. Aleknaitė, dvi antrąsias – M. Laurinavičiūtė, G. Vaitkutė, tris trečiąsias – L. Palubinskytė, J. Seselskas, D. Šaulytė. Na, o šio konkurso nugalėtojais tapo aštuntokas Justinas Mažukna (mokyt. A. Paulauskienė) ir septintokė Emilija Labinaitė (mokyt. A. Žičkienė). Jie atstovaus ,,Kražantės“ progimnazijai jau šį penktadienį vyksiančiame rajoniniame meninio skaitymo konkurse.

A. Paulauskienė          Vaizdai čia

                  


Koncertas

            Mūsų mokykla sulaukė svečių – profesionalaus smuikininko, dirigento, dėstytojo, buvusio Kauno kamerinio orkestro steigėjo Gedimino Dalinkevičiaus ir jo kolegos Simono Bušmos. Mokiniams vyko koncertas, kurio metu muzikantai smuiku bei gitara stengėsi perteikti  žymaus XIX a. italų kompozitoriaus N. Paganinio kūrinius ir atlikimo technikos sudėtingumą. Taip muzikantai daug bendravo su mokiniais. Koncerto pabaigoje vietoj pateikto bilieto žiūrovai gavo po kompaktą su šia muzika.
              A. Paulauskienė                  Vaizdai čia

Paroda
,,Kražantės‘‘ progimnazijos pailgintos darbo dienos grupės ir vaikų dienos centro mergaitės : Austėja,

Karina, Dangė, Agota  pagamino Kalėdų Senelio pirštines, kurios buvo eksponuojamos tarptautinėje

parodoje, vykusioje  gruodžio 14-24 dienomis Vilniuje, lietuvių namuose.
Vaizdai čia

Neužmiršime
          Sausio 13-osios rytą mokiniai skubėjo į progimnaziją nešini žvakelėmis, segėdami kas neužmirštuoles, trispalves, susikaupę. Mokykloje vietoj įprastinio skambučio, kviečiančio į pamokas, skambėjo įvairios patriotinės dainos, raginančios kiekvieną susimąstyti apie šios dienos reikšmę ir laisvės kainą. Klasių ir koridorių langus nušvietė atminties liepsnelės, antrojo aukšto fojė prie keturiolikos laisvės gynėjų portretų degė trispalvės žvakės, o prie mokyklos sužibo dvidešimt penktąsias metines simbolizuojantis skaitmuo. Mokiniai ir mokytojai mokyklos kieme būriavosi prie simbolinių laužų, o istorijos mokytojas H. Pocius pasakojo apie šio įvykio svarbą visai mūsų tautai ir valstybei. Neužmiršime to, ką mums reiškia Laisvės gynėjų diena, neužmiršime tų skaudžių įvykių, tautos vienybės ir pasipriešinimo...
                              Vaizdai čia

Projektas “ Prakartėlė “

Adventas – laikas, kurio metu laukiame Jėzaus gimtadienio ir vis dažniau prisimename Dievo Sūnaus gimimo tvartelyje istoriją.

Tikybos mokytoja Jurgita Seselskienė ir technologijų mokytojas Evaldas Antanaitis iniciavo ir įgyvendino projektą „ Prakartėlė “. Technologijų pamokose 6 klasių mokiniai, padedami mokytojo Evaldo Antanaičio, gamino prakartėles. Iš medžio išpjaustytos prakartėlės stebino spalvingumu ,originalumu bei kruopštumu.

Tikybos pamokose mokytoja Jurgita Seselskienė 6 ir 8 klasių mokinius  supažindino su Kristaus gimimo  aplinkybėmis bei pateikė įvairių prakaitėlių pavyzdžių. Mokiniai , dirbdami grupelėse, domėjosi prakartėlės istorija  bei piešė plakatėlius.

Prie projekto „ Prakartėlė“ prisijungė ir 5 – 8 kl. auklėtojos su savo auklėtiniais. Prakaitėlių gamybai buvo pasitelktos įvairios medžiagos : popierius, medinės detalės, modelinas bei saldžios iškeptos figūrėlės.

Gruodžio 17 – 23 dienomis „ Kražantės“ progimnazijoje vyko visų Prakaitėlių paroda. Gražūs darbai džiugino akis ir širdį. Vėliau Prakaitėlių paroda buvo perkelta į Kelmės Švč. Mergelės Marijos ėmimo į dangų bažnyčią, kad ja galėtų pasidžiaugti visi Kelmės parapijiečiai.

Projekto pabaigoje „ Kražantės“ progimnazijos direktorė Laima Simėnienė  įteikė padėkas už sukurtas prakartėles. 

 

Jurgita Seselskienė             Vaizdai čia


Atsisveikinimas su 2015 metais

Gruodžio 23 – oji –  Naujametiniu džiaugsmu alsuojanti diena mokykloje.  Kalėdų senelis garsiu „Labas rytas“ pasitiko ateinančius į mokyklą vaikus ir juos lydinčius tėvelius.  Ūsai iš nustebimo jam nukaro, kai dalis vaikų, gal iš nuostabos, gal iš baimės, pamiršo paprastus žodžius „Labas rytas“. Nepatikėjo Kalėdų senelis, kad mūsų mokyklos vaikai nemoka sveikintis , pasižadėjo kitais metais sugrįžti ir tai patikrinti.

Prieš pirmą pamoką klasių seniūnai  rinkosi prie mokyklos kalėdinio židinio ir dovanų kojinėse ieškojo nurodymų, kur vyks pirmoji, o po to ir likusios pamokos. Buvo gera proga tiek mokytojams, tiek mokiniams pamokoje susipažinti su kitų klasių mokiniais. Įvairių dalykų netradicinių pamokų tema „Naujųjų belaukiant“.

                2015 –uosius metus palydėjome nuotaikingu šokiu. Labai norėjome, kad šoktume visi.

Nors šokome ir ne visi - bendrą šokį  užskaitome. BUVO LINKSMA!!!
Vaizdai čia

Puslapis 1 iš 39 1 2 3 4 > >>
Prisijungti
Nario vardas

SlaptažodisDar ne narys?
Registruokis

Pamiršai slaptažodį?
Paprašyk naujo
Pamokų laikas
1 pamoka 08.00 - 08.45
2 pamoka 08.55 - 09.40
3 pamoka 10.00 - 10.45
4 pamoka 11.05 - 11.50
5 pamoka 12.10 - 12.55
6 pamoka 13.15 - 14.00
7 pamoka 14.05 - 14.50
Šaukykla
Jei norite rašyti žinutes, turite prisijungti.

viktorija petrylaite
2013-11-28
ka jus smiley

viktorija petrylaite
2013-11-28
laba visiems

Emuliukas
2013-10-02
Laba vakaruka smiley

Emuliukas
2013-08-03
Labuka visiem smiley

gustiki76
2013-05-08
labu

Šaukyklos archyvas
Copyright © 2009-2014 Kelmės „Kražantės“ progimnazija
1465783 Kelmės „Kražantės“ progimnazija Unikalių apsilankymų

Powered by powered by php-fusion © 2003-2007
Design by Design by Matonor