2015-11-25 22:15
Meniu
Facebook
Facebook
Dienos informacija
Vardadienius švenčia:
Elektroninis dienynas
Elektroninis dienynas
BMT
BMT
Comenius
Comenius
Olweus
Comenius
Kuriame Lietuvos ateitį
BMT
Tinklas
Tinklas
Mukis
BMT
Bendroji informacija apie mokyklą

Mokyklos pavadinimas: Kelmės „Kražantės“ progimnazija

Mokyklos tipas: progimnazija

Juridinio asmens kodas: 190091812

Steigėjas, savininkas (dalininkai): Kelmės rajono savivaldybės taryba

Mokomoji kalba: lietuvių

Mokymo forma: dieninė

Mokyklos adresas: Vytauto Didžiojo 110, Kelmė (Vaizdas žemėlapyje)

Pašto kodas: LT - 86140

El. pašto adresas: krazantespagrmok@takas.lt

Telefonas: 8 (427) 61193

Mokyklos direktorius: l.e.p. Laima Simėnienė

Naujienos
Gerumo akcijaParašyta 2015-11-25
Akcija ,,Ar turite atšvaitą?"Parašyta 2015-11-25
Šeima – tai visuomenės kristalasParašyta 2015-11-25
Piešinių konkursas ,,Aprenk savo klasę"Parašyta 2015-11-25
Rožinės gervelėsParašyta 2015-11-25
Paminėta Tarptautinė tolerancijos dienaParašyta 2015-11-25
Verslumo konkursasParašyta 2015-11-25
Žibintų šventėParašyta 2015-11-13
Rajoninė vokiečių kalbos stovyklaParašyta 2015-11-10
Jaunųjų šaulių vizitasParašyta 2015-11-06
„Kražantės“ progimnazijoje susirinko norintys žinoti pradinukaiParašyta 2015-11-05
Kelmės Žemaitės viešoji bibliotekaParašyta 2015-11-02
„Vaikų teisės ir pareigos“Parašyta 2015-11-02
,,Sveikatą stiprinkime plaukdami"Parašyta 2015-11-02
„Saldi“ pamokaParašyta 2015-11-02
Kelmės verslo informavimo centrasParašyta 2015-11-02
Gabiųjų vaikų mokyklėlės naujienosParašyta 2015-11-02
Projektas ,,Laiško kelionė" Parašyta 2015-10-25
Rudeninis šėlsmas mokyklojeParašyta 2015-10-23
Tradicinėje etnokultūrinėje šventėjeParašyta 2015-10-23
Vaikų teisės ir pareigosParašyta 2015-10-23
Pasaulinė košės dienaParašyta 2015-10-09
Mokytojų dienaParašyta 2015-10-06
„Tyrėjų naktis 2015”Parašyta 2015-10-06
Minint Lietuvos žydų genocido aukų atminties dienąParašyta 2015-09-30
Judėjimo dienaParašyta 2015-09-25
Rudens lygiadienisParašyta 2015-09-24
Rugsėjo 1-osios šventėParašyta 2015-09-03
KvietimasParašyta 2015-08-27
Birželio 15-20 d. „Kražantės“ progimnazijoje vykdomas projektas „Mes ...Parašyta 2015-06-17
Gerumo akcija

2b klasės mokiniai Pyragų dieną pasitiko su gražia akcija ,,Imk pyragėlį, aukok pinigėlį“. Surinkome per 30 eurų. Antrokai nutarė  akcijoje surinktus pinigus paaukoti Kelmės ligoninės vaikų ligų skyriuje besigydantiems vaikučiams. Sužinojome, kad vaikams reikia  pasakų ir spalvinimo knygelių. Tad pripildėme dovanų krepšelį ne tik pirktomis knygelėmis, spalvinimo priemonėmis,  bet ir pačių mokinių paruoštomis užduotimis, sveikinimų atvirukais  ir gražiausiais linkėjimais.

          Nepabūgę apniukusio oro ir telkšančių balų, gausus būrys antrokėlių apsilankė  Kelmės ligoninėje. Juos maloniai pasitiko  vaikų skyriaus vedėja R.Ramonienė ir besišypsančios slaugytojos. Mokiniai papasakojo apie savo vizito tikslą, paprašė perduoti dovaną besigydantiems mažiesiems ligoniukams.

 Į klasę grįžome pakilia nuotaika. O  mažose  širdelėse suskambo gerumo ir meilės varpelis?

Dėkojame tėveliams, kurie padeda įgyvendinti gražias idėjas.

 

  Parengė:

Kelmės ,,Kražantės“ progimnazijos 2b klasės mokytoja

  Hilda Laima Markulė

Akcija ,,Ar turite atšvaitą?"

Esant prastam orui bei tamsiam paros metui, svarbu  turėti atšvaitą. Tinkamai naudojami atšvaitai padės išvengti nelaimių kelyje, o vaikai bus matomi ir saugesni tamsiu paros metu bei esant blogoms oro sąlygoms.

Mokyklos Vaiko gerovės komisijos nariai akcijos metu mokinius, mokinių tėvelius, mokytojus pasitiko prie įėjimo į mokyklą su klausimu ,,Ar turite atšvaitą?“ Daugelis atsakė teigiamai, demonstravo, kur atšvaitai pritvirtinti, teigė, kad nešioja kasdien. Pasitaikė, kad kai kurie bendruomenės nariai neturėjo atšvaitų. Akcijos vykdytojai  išdalijo 52 atšvaitus, 120 informacinių leidinukų apie vaikų saugumą kelyje.

Esame dėkingi socialiniams partneriams iš Tytuvėnų miškų urėdijos, VĮ Kelmės kelių tarnybos, Kelmės policijos komisariato, mokinės  M. Baracevičiūtės tėveliams už kasmetinę paramą. Tie žmonės, kurie visada šalia, žino, kaip svarbu sveikas ir saugus vaikas, laiminga šeima.

Laima Kareivienė


Šeima – tai visuomenės kristalas

Kelmės rajono pedagoginė psichologinė tarnyba vykdo tęstinį projektą ,,Šeimos psichologinė gerovė 2015“. Jo dalis – rajoninė mokinių konferencija ,,Šeima – tai visuomenės kristalas“. Joje pranešimą  ,, Mano svajonių šeima“ skaitė ,,Kražantės“ progimnazijos  8a klasės mokinė  Ema Augustytė. Ema, padedama socialinės pedagogės Laimos Kareivienės,  apklausė savo bendraamžius, duomenis apibendrino ir pristatė konferencijos metu.


Piešinių konkursas ,,Aprenk savo klasę"

8a klasės mokinė Ema Augustytė ir socialinė pedagogė Laima Kareivienė dalyvavo  Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro (LMNŠC) kartu su Lietuvos aprangos ir tekstilės įmonių asociacija (LATIA) organizuotame  konkursą mokiniams „Aprenk savo klasę“. Konkurso tikslas – skatinti mokinius domėtis aprangos ir tekstilės pramonės šakos profesijomis, jų perspektyvomis, sudarant sąlygas profesiniam veiklinimui ir karjeros kompetencijų ugdymui.     E.Augustytė sukūrė logotipą ir šūkį sportiniams marškinėliams.Rožinės gervelės

2010 m. ,,Kražantės“ progimnazijai suteiktas rožinės gervelės mokyklos sertifikatas.  Jau aštunti metai mokyklos mokiniai prisideda prie Agnės Zuokienės inicijuoto projekto ,,Nedelsk“. Spalio mėnesį  pradinių klasių mokinių mamoms  išdalinti atvirlaiškiai, kviečiantys pasitikrinti sveikatą. Merginų klubo narės išmoko ir kitus mokinius ragino lankstyti rožinę gervelę. Etikos mokytoja Vilma Vipartienė supažindino 6–7 klasių mokinius su japonų legenda, kuri byloja, jog žmogus,  išlankstęs 1000 origamio gervių, gali sugalvoti vieną norą, kuris būtinai išsipildys. Išlankstėme 300 gervelių, kurias padovanojome artimiesiems, seneliams, mokytojoms, mokyklos svečiams.

Laima Kareivienė


Paminėta Tarptautinė tolerancijos diena

Tolerancijos diena progimnazijoje prasidėjo tylos minute, pagerbiant  teroro  išpuolių Prancūzijoje  aukas.  Įvairių dalykų pamokose, klasių valandėlių metu mokiniai  aptarė istorijos, literatūros pavyzdžius, susijusius su netolerancija kitokiam žmogui, tautai, religijai ar rasei. Mokyklos Vaiko gerovės komisijos nariams pateikus praktišką idėją –  kiekvienam klasės kolektyvui sukurti dėlionę, iliustruojančią tolerancijos mintį – sulaukta 21 metodinės priemonės – dėlionės. Džiaugiamės mokinių kūrybiškumu jas gaminant. Klasių dėlionėms suteiktos šios nominacijos:


1a - šeimos dėlionė;
1b - paslaptinga dėlionė;
2a - jausminga dėlionė;
2b - vaisinė dėlionė;
3a - tvarkinga dėlionė;
3b - mąstanti dėlionė;
3c - praktiška dėlionė;
4a - kolektyvinė dėlionė;
4b - originali dėlionė;
4c - draugiška dėlionė;
5a - estetiška dėlionė;
5b - kūrybiška dėlionė;
6a - meniška dėlionė;
6b - darbštuolių dėlionė;
6c - jautri dėlionė;
7a - sentencijų dėlionė;
7b - cilindrinė dėlionė;
7c - blizganti dėlionė;
8a - trapi dėlionė;
8b - praktiška dėlionė;
8c - originali dėlionė.

Laima Kareivienė


Verslumo konkursas

VšĮ Kelmės turizmo ir verslo informacijos centras, Kelmės  rajono savivaldybė ir Kelmės rajono verslininkų asociacija suorganizavo jaunimui verslumo konkursą.

Kelmės ,,Kražantės“ progimnazijos mokiniai susibūrė į vieną ambicingą komandą ir nutarė mesti iššūkį verslininkams ir politikams. Kas tie narsuoliai? Tai aštuntos klasės mokiniai Deimantė Šaulytė, Laimonas Rimkus ir Danielius Ūksas. Pirmiausia lankėmės Kelmės turizmo ir verslo informacijos centre, sužinojome konkurso sąlygas. Vėliau susipažinome su rajono gamybos, prekybos ir paslaugų įmonėmis. Pasirengimas konkursui atėmė daug laiko ir jėgų. Reikia pripažinti, kad konkurso užduotys parengtos su ugnele ir išmintimi. Teko paprakaituoti: mokiniai rudens atostogų metu vyko į Kukečių seniūniją, kad išanalizuotų seniūnijos verslo aplinką, atliko kiekybinį Kukečių seniūnijos verslo galimybių ir problemų tyrimą. Rezultatai: gyvai apklausti 54 žmonės, sugautos dvi pabėgusios žemdirbių karvės. Viena iš užduočių – pasirinkti ir pristatyti vieną iš įmonių. Pristatėme kaimo turizmo sodybą ,,Draugų slėnis“. Jaukiai bendravome su sodybos savininke Gitana Slavinskiene, grožėjomės žmonių darbo vaisiais ir puikiais rudens vaizdais. Kita užduotis – filmuko apie amžinai gyvą jaunimą kūrimas. Kadangi veiksmas vyko vis dar Kukečių seniūnijoje, tai jaunimo daug nesutikome. Teko gudrauti – vykome ant Burbaičių piliakalnio, klausėmės elegantiškai skambančios saksofono virtuozo Danieliaus muzikos, stebėjome, iš kur pučia vėjas ir bandėme iškelti aitvarą kaip verslo galimybės simbolį jaunimo rankose. Nors vėjas buvo palankus, bet aitvaras nekilo. Pažiūrėjome, jog jis pagamintas ne Lietuvoje. Ir tada kad nudžiugome, nes supratome, jog mes norime ir galime gaminti aitvarus! Ne bet kokius! Kelmiškius! Kilo minčių audra…Kaip gaminsime, iš ko, kada, kiek kainuos, kaip supakuosime ir t.t. Aistroms nurimus, viską suskaičiavome ir pateikėme verslo idėją komisijai.

 Mūsų idėja įvertinta labai gerai. Rajono mokyklų tarpe ,,Kražantės“ progimnazijos komanda užėmė 4 vietą. Komisija įvertino ir realia pripažino mokinių kavinės įsteigimą Kelmės mieste idėją, alpakų auginimą Kražiuose ir dovanų kūrimo įmonės įsteigimą Tytuvėnuose. Na, mūsų aitvaras iš ekologiškų medžiagų, su Kelmės miesto simbolika, teikiantis laimės vaikams, suartinantis šeimas ir kaip suvenyras reprezentuojantis Kelmės rajoną – nekilo. Bet tik šį kartą.   Šis konkursas – didelis laimėjimas, kuris moko suprasti šalia esančio jauno ir seno žmogaus poreikius, ragina kelti klausimus, atmesti išankstines nuostatas, drąsina tikėti, kad jaunas žmogus –  informatyvus ir kūrybingas.

Laima Kareivienė

 


Žibintų šventė

Lapkričio 11 dieną mokykloje vyko Žibintų šventė,  skirta Šv. Martyno dienai paminėti. 1–4 klasių mokiniai, padedami tėvelių  ir mokytojų  per vokiečių kalbos  ir dailės būrelio (mokyt. I. Sabaitytė) užsiėmimus gamino šiai šventei skirtus žibintus. Mažieji mokinukai taip pat mokėsi ir dainavo vokiškas daineles apie žibintus. Per pertraukas mokyklos vestibiulyje sužibo daugybė mažų liepsnelių, kuriomis pasigrožėti rinkosi tiek maži, tiek dideli. O vakare, sutemus, į mokyklą susirinko būrelis 6–8 klasių mokinių (kurie mokosi vokiečių kalbos) su savo žibintais. Mokiniai susipažino su vyskupo Martyno istorija, žiūrėjo vaizdo medžiagą apie Martyno dienos šventę Vokietijoje. Dainuodami vokiškas daineles, nešini žibintais mokiniai vaikščiojo po mokyklos teritoriją, o palikę  šiuos šviečiančius žiburėlius lauke prie progimnazijos, sugrįžo susišildyti arbata.

 

                     N. Vengelienė              vaizdai čia

 


Rajoninė vokiečių kalbos stovykla

       Jau antrus metus iš eilės per mokinių rudens atostogas, spalio 27–28 dienomis, kaimo turizmo sodyboje, esančioje Pakarčiamio kaime, vyko rajoninė vokiečių kalbos stovykla. Stovykloje dalyvavo 29 šeštokai iš 7 rajono mokyklų. Mūsų mokyklą atstovavo šie mokiniai: Dora Heynold, Miglė Laurinavičiūtė, Edvinas Jankus, Gediminas Ščegauskas, Laura Palubinskaitė ir Emilija Norvaišaitė. Stovyklautojai dvi dienas dalyvavo įvairiose kalbinėse veiklose, bendravo su kitų mokyklų šeštokais, mokėsi vokiečių kalbos, praturtino žinias apie Vokietiją, plačiau susipažino su šalies papročiais ir tradicijomis.

        Išvykdami namo mokiniai džiaugėsi susiradę naujų draugų, turiningai praleidę laiką ir gyrė skanų maistą.

        Nijolė Vengelienė

                                       Vaizdai čiaJaunųjų šaulių vizitas
               Progimnazijoje ne pirmą kartą lankėsi 6 Šiaulių rinktinės 5 Tytuvėnų kuopos šauliai Paulius Dinapas, Justas Augustis,  Monika Stonaitytė, Martynas Petkevičius. Ačiū jiems už įdomų pasakojimą 5–6 klasių mokiniams apie Šaulių sąjungą bei savo veiklą! Esame tikri, jog mūsų mokyklos mokiniai ir toliau pildys jaunųjų šaulių gretas.

„Kražantės“ progimnazijoje susirinko norintys žinoti pradinukai

Didžiausios pasaulyje pramuštgalvės Pepės Ilgakojinės galvelėje knibžda daugybė klausimų: kodėl keičiasi metų laikai,  kas yra gintaras, iš kur atsirado knygų raštas, kaip kepama duona, kodėl skamba muzika? Rasti atsakymus į visus ją dominančius klausimus Pepei padėjo jau aštuntą kartą „Kražantės“ progimnazijoje vykusi respublikinė pradinių klasių mokinių ir mokytojų konferencija „Noriu žinoti“. Spalio 28 dieną į mokyklą sugužėjo ne tik mūsų mokyklos pradinukai, bet ir smalsučiai iš Kražių, Tytuvėnų, Vaiguvos, Elvyravos, Liolių, Šedbarų, Pagryžuvio. Džiaugėmės sulaukę svečių iš Šiaulių „Jovaro“  progimnazijos, Telšių „Germanto“ pagrindinės mokyklos, Varnių Motiejaus Valančiaus gimnazijos.

Konferencijos dalyvius pasveikino mokyklos direktorė Laima Simėnienė, direktorės pavaduotoja Regina Dovidaitienė, bei Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė Irena Janušienė.

Mokiniai pasiskirstę į grupes pasakojo apie tėvelių profesijas, savo krašto istoriją, žymius žmones garsinusius savo miestą ir šalį, dainavo dainas ir žaidė piemenėlių žaidimus. Džiugu, kad pranešimus „Moliūgėlio kelionė“, „Mano mylimiausias dailininkas“, „Profesija mokytojas“, „Gintarėlis mano delne“, „Kanklės“, kuriuos skaitė arba pristatė mokiniai Ignas Baltrušaitis, Ainis Kazakevičius, Vitalija Leskauskaitė, Nedas Meškauskas ir Domantas Saunorius  vaikai ruošė kartu su savo tėveliais.

Vėliau mokiniai dalyvavo praktiniuose užsiėmimuose. „Kražantės“ pagrindinės mokyklos technologijų mokytoja Daiva Vaičiulienė mokė dalyvius pinti juosteles, „Pelėdžiukų mokyklėlės“ dalyviai kartu su technologijų mokytoju Evaldu Antanaičiu gamino Kelmės miesto herbą, mokytoja Jurgita Seselskienė aiškino vaikams kaip  galima žaidžiant ne tik mokytis, bet ir daug išmokti.

Džiaugėmės sulaukę pagalbininkių iš Kelmės meno mokyklos. Mokytoja Lina Užomeckienė supažindino mokinius su molio paslaptimis, o mokytoja Deima Bialaglovienė  mokė pradinukus marmuravimo technikos.

Pertraukėlės metu mokytojos išklausė  kolegių iš Radviliškio Rasmutos Valčiukienės ir Audronės Kudžmaitės pranešimo „Kultūros tradicijų interpretavimas šiuolaikinėje aplinkoje“.

Didžiausią įspūdį ir vaikams, ir mokytojams paliko Lietuvos nacionalinio kultūros ir meno premijos laureato Čiurlionio kvarteto vedamas edukacinis užsiėmimas „Pažintis su styginių kvartetu“. Visi konferencijos dalyviai turėjo išskirtinę galimybę paklausyti garsių muzikantų atliekamos, nuostabios žymių kompozitorių muzikos. Mažieji konferencijos dalyviai ne tik sužinojo apie kamerinę muziką, jos raidą, instrumentus, bet ir sulaukė nuoširdžių, vaikams suprantamų atsakymų į įvairiausius užduotus klausimus.

Po konferencijos jos dalyviai su dideliu žinių bagažu, surastais atsakymais  į rūpimus klausimus išsiskirstė po visus rajono ir Lietuvos kampelius. Tikimės, kad kitais metais vėl susitiksime  pasidžiaugti nuveiktais darbais.

Konferenciją organizavo Kelmės „Kražantės“ progimnazijos pavaduotoja Regina Dovidaitienė, mokytojos Lina Šimkevičienė, Genovaitė Somaitė, Daiva Vaičiulienė, Milda Bagdonavičienė, Jovyta Akstinienė. Padėjo įgyvendinti pradinių klasių mokytojų metodinė grupė.

 

Kelmės „Kražantės“ progimnazijos pradinių klasių mokytoja

 Genovaitė Somaitė


Vaizdai čia


Puslapis 1 iš 35 1 2 3 4 > >>
Prisijungti
Nario vardas

SlaptažodisDar ne narys?
Registruokis

Pamiršai slaptažodį?
Paprašyk naujo
Pamokų laikas
1 pamoka 08.00 - 08.45
2 pamoka 08.55 - 09.40
3 pamoka 10.00 - 10.45
4 pamoka 11.05 - 11.50
5 pamoka 12.10 - 12.55
6 pamoka 13.15 - 14.00
7 pamoka 14.05 - 14.50
Šaukykla
Jei norite rašyti žinutes, turite prisijungti.

viktorija petrylaite
2013-11-28
ka jus smiley

viktorija petrylaite
2013-11-28
laba visiems

Emuliukas
2013-10-02
Laba vakaruka smiley

Emuliukas
2013-08-03
Labuka visiem smiley

gustiki76
2013-05-08
labu

Šaukyklos archyvas
Copyright © 2009-2014 Kelmės „Kražantės“ progimnazija
1378504 Kelmės „Kražantės“ progimnazija Unikalių apsilankymų

Powered by powered by php-fusion © 2003-2007
Design by Design by Matonor