2016-10-28 01:30
Meniu
Facebook
Facebook
Dienos informacija
Vardadienius švenčia:
Elektroninis dienynas
Elektroninis dienynas
BMT
BMT
Comenius
Comenius
Olweus
Comenius
Kuriame Lietuvos ateitį
BMT
Tinklas
Tinklas
Mukis
BMT
Bendroji informacija apie mokyklą

Mokyklos pavadinimas: Kelmės „Kražantės“ progimnazija

Mokyklos tipas: progimnazija

Juridinio asmens kodas: 190091812

Steigėjas, savininkas (dalininkai): Kelmės rajono savivaldybės taryba

Mokomoji kalba: lietuvių

Mokymo forma: dieninė

Mokyklos adresas: Vytauto Didžiojo 110, Kelmė (Vaizdas žemėlapyje)

Pašto kodas: LT - 86140

El. pašto adresas: krazantespagrmok@takas.lt

Telefonas: 8 (427) 61193

Mokyklos direktorius: Laima Simėnienė

Naujienos
,,Eina saulelė aplinkui dangų“Parašyta 2016-10-27
Spalio 21 - kultūrinė, pažintinė, sportinė diena „ Kražantės“ progimna...Parašyta 2016-10-26
Akcija ,,Ar turite atšvaitą?“Parašyta 2016-10-24
Žvaigždžių diena mokyklojeParašyta 2016-10-24
Akcija ,,Gilės gyvūnams“Parašyta 2016-10-21
Edukaciniai konkursai „Olympis 2016 – Rudens sesija“Parašyta 2016-10-17
Priešgaisrinės saugos dienaParašyta 2016-10-14
Projektas ,,Kražantės“ progimnazija buria bendruomenę!Parašyta 2016-10-13
Kūrybinės dirbtuvės „Gyvūnai – mūsų draugai“Parašyta 2016-10-10
Košės dienaParašyta 2016-10-10
Mažųjų skaitymo naktis „Kražantės“ progimnazijojeParašyta 2016-10-06
Išvyka ant Burbaičių piliakalnioParašyta 2016-10-03
Tyrėjų naktis 2016Parašyta 2016-10-03
,,Misija Sibiras"Parašyta 2016-09-26
Meno terapijos užsiėmimasParašyta 2016-09-25
Rugsėjo 14 dieną , Kražantės" progimnazijoje lankėsi gen. P. Plechav...Parašyta 2016-09-15
2016 metų Rugsėjo 1-osios šventė „ Kražantės“ progimnazijojeParašyta 2016-09-06
KvietimasParašyta 2016-08-26
Rugsėjo 1-ojiParašyta 2016-08-24
VYKDOME PROJEKTĄ...Parašyta 2016-07-19
2015-2016 m.m. moksleivių projektiniai darbaiParašyta 2016-06-30
TĘSIAME PROJEKTĄ...Parašyta 2016-06-06
Linksmai baigė mokslo metus pradinukaiParašyta 2016-06-01
Saviraiškos rytmetysParašyta 2016-06-01
Tarptautinis seminaras ,,Pasaulis ateina į klasę“Parašyta 2016-05-20
"Smalsučiai 2016"Parašyta 2016-05-19
,,Lietuva, tavim džiaugiuosi ir didžiuojuos!"Parašyta 2016-05-12
Pirmokų dienaParašyta 2016-05-05
Mamyčių dienai gėlytėsParašyta 2016-05-04
Renginys ,,Atspėk profesiją“Parašyta 2016-04-25
,,Eina saulelė aplinkui dangų“

,,Eina saulelė aplinkui dangų“

                      Spalio  26 dieną  Kelmės „Kražantės“  progimnazijoje  jau penktą  kartą vyko kasmetinis   tradicinis  etnokultūros renginys  „Eina saulelė aplinkui dangų“, kurį organizavo  „Kražantės“ progimnazijos mokytojos I. Kasparavičienė,  A.  Paulauskienė,  A. Žičkienė.

                      Į šį  renginį  atvyko vienuolikos  Kelmės rajono mokyklų  mokiniai ir mokytojai.  Džiugu, jog dalyvavo  „Aukuro“,  Mockaičių, Vidsodžio,  Maironių, Liolių,  Vaiguvos  Vlado Šimkaus  pagrindinių  mokyklų  penktų – aštuntų klasių  mokiniai, paruošti  J. Šiukšterienės, A. Vaitkevičienės, F. Vasiliauskienės,  R. Kondrotienės,   J. Venckienės,  A. Aginskaitės, V. Kuzminskienės,   ir  Tytuvėnų, Kražių  Žygimanto Liauksmino,  Šaukėnų  Vlado Pūtvio-  Putvinskio  gimnazijų mokinukai,  paruošti  Z. Mačiulaitienės,  J. Padskočimienės,  J. Bakutienės,  L.  Brajinskienės, bei Kražių  Žygimanto Liauksmino gimnazijos  Karklėnų pagrindinio ugdymo skyriaus , „Kražantės “ progimnazijos  berniukai ir mergaitės , paruošti  V.  Radavičienės ir „ Kražantės“ progimnazijos lituanisčių.  

                      Komandos, sudarytos    keturių  įvairių mokyklų  mokinių,  dalyvavo  protmūšyje  apie  lietuviškus žodžius, jų kilmę,  kaitą, sandarą. Net dvi valandas mokiniai  galvojo, spėliojo ir atsakinėjo į protmūšio klausimus.    pateiktų klausimų geriausiai atsakinėjusiai ketveriukei pavyko atsakyti į keturiolika klausimų.

                      Mokiniai   įgijo  žinių, susirado naujų draugų, paskanavo  šiemetinių  obuolių ir  sakė, kad jiems  patinka dalyvauti etnokultūros renginyje ir mielai   atvyks į jį dar kartą.

                      Asta Žičkienė


Spalio 21 - kultūrinė, pažintinė, sportinė diena „ Kražantės“ progimnazijoje

Spalio 21 - kultūrinė, pažintinė, sportinė diena „ Kražantės“ progimnazijoje

           Spalio 21 dieną „ Kražantės“ progimnazijoje vyko sporto diena.

          Jos metu pradinių klasių mokiniai kūrė  piešinius piešinių konkursui „ Sportas – sveikata“ bei  sparčiuoju ėjimu  nužingsniavo 1000 žingsnelių.    Septintų   - aštuntų  klasių mokiniai  žiūrėjo filmą apie žymųjį futbolininką Pelė,  be to, atliko užduotis, kurias uždavė jaunieji šauliai, t.y. kiekvienos klasės komanda įveikė kliūčių ruožą. Taip pat  septintokai ir aštuntokai puikiai pasirodė orientaciniame bėgime. Jie rado bėgimo nuorodas ir laimingai pasiekė finišą.  Penktųjų ir šeštųjų klasių  berniukai ir mergaitės rungėsi tarpklasinėse kvadrato varžybose. 

           Mokiniams patiko sporto dienos renginiai, aktyviam dalyvavimui lauke vykusioms aktyviosioms veikloms nesutrukdė net šaltas  ir lietingas oras.

Vaizdai čia

Akcija ,,Ar turite atšvaitą?“

Akcija ,,Ar turite atšvaitą?“

 

 2016 m. spalio 18-20 d. progimnazijoje organizuota akcija ,,Ar turite atšvaitą?“. Šia akcija siekiama atkreipti mokinių, mokinių tėvų, pedagogų, mokyklos darbuotojų dėmesį į atšvaitų svarbą, paraginti naudoti jau turimus atšvaitus, segtis ar dėtis juos taisyklingai, o neturinčius – įsigyti. Pradinių klasių mokiniai, neturintys atšvaito, susitiko su Kelmės kelių tarnybos viršininko pavaduotoju, kelių inžinieriumi Gyčiu Juchnevičiumi ir inžinieriumi Agniumi Kundrotu. Specialistai mokiniams papasakojo, kad kiekvienas žmogus, kuris išeina į kelią tamsoje, privalo užsisegti ar užsidėti šviesą atspindinčią priemonę (atšvaitą) arba neštis žibintą, arba vilkėti liemenę su šviesą atspindinčiomis juostomis, aprodė turimą techniką. Susitikimo dalyviai stebėjosi didžiuliu druskos kalnu, iš kurio bus imama druska kelių barstymui. Pradinukai buvo apdovanoti atšvaitais, o mokinius lydėjusios pedagogės Regina Dovidaitienė ir Laima Kareivienė – liemenėmis. Įvertinę puikų Kelmės kelininkų pasiruošimą žiemai saugiai grįžome į namus.

                              Vaizdai čia


Žvaigždžių diena mokykloje


Vaizdai čia


Akcija ,,Gilės gyvūnams“

1-8 klasių mokiniai dalyvavo akcijoje ,,Gilės gyvūnams“. Akcijos metu surinktos ąžuolo gilės nuvežtos į bizonų fermą, kurioje auga apie 100 bizonų. Kelmės rajone, Lopetiškių kaime, įsikūrusio vienintelio Baltijos šalyse ir vieno didžiausių Europoje bizonų ūkio šeimininkai Audra ir Rolandas Schelenzai maloniai pasitiko mokinius, pavaišino saldumynais.  Akcijos dalyviai aptarė, kad ąžuolo gilės - ypač naudingas ir kaloringas papildas daugelio gyvūnų racione. Jame yra aukštos kokybės baltymų, įvairių vitaminų bei mineralų. Gilėmis paįvairinamas stumbrų, bizonų racionas. Akciją organizavo gamtamokslinio, socialinio ugdymo, matematikos ir informacinių technologijų   mokytojų metodinės grupės narė Laima Kareivienė.

3a, 5a, 6b, 7c klasių mokiniai bei Kelmės Jaunųjų maltiečių dienos centras apdovanoti padėkomis.


                                             Vaizdai čia

 

1-12 klasių mokinius ir jų mokytojus kviečiame dalyvauti edukaciniuose konkursuose „Olympis 2016 – Rudens sesija“ - www.olympis.lt.

Vyks 9 mokomųjų dalykų konkursai: lietuvių kalbos, anglų kalbos, matematikos, informacinių technologijų, biologijos, fizikos, chemijos, geografijos ir istorijos.

Pagrindinis konkursų tikslas - sudominti mokinius mokomaisiais dalykais ir skatinti mokinių mokymosi motyvaciją. Tai nėra olimpiada, konkursuose yra įvairaus sudėtingumo užduočių, todėl juose gali dalyvauti visi mokiniai.

Konkursų užduotys pagal mokomąją programą ir sudėtingumą yra suskirstytos į 12 lygių.

Kiekvieną lygį sudaro 24 įdomios užduotys. Su užduočių pavyzdžiais galite susipažinti demonstracinėje konkursų versijoje svetainėje www.olympis.lt.

Visi konkurso dalyviai gaus padėkos raštus ir tušinukus „Olympis“, o laimėtojai bus apdovanoti medaliais ir diplomais. Pagrindiniai prizai (planšetiniai kompiuteriai ir kt.) atiteks nominacijų laimėtojams. Mokiniai iš aktyviai dalyvaujančių klasių (kai dalyvauja daugiau kaip 5 vienos klasės mokiniai) papildomai gaus stalo žaidimus „Olympis Tankiukai“!

Dalyvavimo mokestis:

·         Kai mokinius registruoja mokytojas: viename konkurse – 2 €, 2-4 konkursuose – 3 €,
5-9 konkursuose – 4 €.

·         Individualus dalyvavimas: viename konkurse – 4 €, 2-4 konkursuose – 5 €, 5-9 konkursuose – 6 €.

Dalyvavimo mokestį galima sumokėti įvairiais būdais: per el. bankininkystę, grynais bet kurioje „Maxima“ kasoje, pašto skyriuose ir kitais būdais.

Konkursai „Olympis 2016 – Rudens sesija“ vyks lapkričio 1-30 d. interneto svetainėje www.olympis.lt, dalyvauti galima bet kuriuo jums patogiu metu. Konkurso užduotis mokiniai galės atlikti mokyklos kompiuterių klasėje arba namuose.

Registracija į konkursus ir detalesnė informacija: www.olympis.lt


Norėtume pasidžiaugti, kad 2015-2016 mokslo metais konkursai „Olympis“ tapo populiariausiais edukaciniais konkursais Lietuvoje - juose dalyvavo daugiau kaip 54000 mokinių iš daugiau nei 1050 Lietuvos mokymo įstaigų! Siūlome susipažinti su dalyvių atsiliepimais - www.olympis.lt/atsiliepimai.
Priešgaisrinės saugos diena
Spalio 11 d. progimnazijoje vyko civilinės saugos funkcinės  pratybos tema „Mokyklos darbuotojų veiksmai kilus gaisrui pastato  antrame aukšte“. Pratybas organizuoti padėjo Kelmės priešgaisrinės priežiūros poskyrio vyresnysis inspektorius Ramūnas Lukoševičius, kuris pravedė instruktažą 3-4 klasių mokiniams, o pasibaigus evakuacijai kartu su mokytojais aptarė jos rezultatus. Išgirdome naudingų praktinių patarimų. Mokomųjų pratybų metu iš mokyklos saugiai ir greitai buvo evakuoti visi progimnazijoje buvę asmenys.

Vaizdai čia

Projektas ,,Kražantės“ progimnazija buria bendruomenę!

Kelmės ,,Kražantės“ progimnazija – tai bendruomeniškumą skatinanti  ir  puoselėjanti  mokykla.

Mes jau turime nuostabios poilsio aikštelės viziją ir konkretų projektą, sukurtą dviejų progimnazijos mokinių

tėvų. Sieksime, kad šią aikštelę kurtų visa mokyklos bendruomenė: tėvai, mokiniai  bei mokytojai.

 Šio projekto rezultatas – judėjimas  estetiškai  pilnavertėje aplinkoje, atspindinčioje mokyklos pavadinimą ir

miestelio akcentą – upę.

Žinome, kaip bursime mokyklos bendruomenę bendrai veiklai: patys kasime upelį, gaminsime ir dažysime

raides, treniruoklius, suolelius. Tačiau trūksta lėšų medžiagoms ir priemonėms įsigyti.

Mūsų labai daug, bet mums reikia Jūsų: šiandieną besimokančių ir šią mokyklą baigusių mokinių, aktyvių ir

palaikančių tėvų, pedagogų bendruomenės, Kelmės krašto gyventojų materialinės paramos. Tik susitelkę

galime tikėtis sėkmingo projekto įgyvendinimo .

Kelmės ,,Kražantės“ progimnazijos sąskaita paramai.     DNB  bankas  LT664010043800080118

                                                                                                    Banko kodas 40100

Ačiū už paramą.

Kelmės ,,Kražantės“ progimnazijos direktorė Laima Simėnienė


Kūrybinės dirbtuvės „Gyvūnai – mūsų draugai“

Pasaulinės  gyvūnų globos dienos proga „Kražantės“ progimnazijoje vyko netradicinis renginys – kūrybinės dirbtuvės „Gyvūnai – mūsų draugai“.

        Renginyje  dalyvavo įvairių kartų atstovai – nuo „Kražantės“ progimnazijos  pradinukų  iki Kelmės Trečiojo amžiaus universiteto studentų. Kūrybinių dirbtuvių dalyviai iš įvairių gamtinių medžiagų kūrė gyvūnų atvaizdus. Visus džiugino dalyvių idėjų gausa,  panaudotų medžiagų įvairovė, gebėjimas bendradarbiauti. Kiekvienos klasės atstovai bei Trečiojo amžiaus universiteto studentai sukūrė  įspūdingo grožio darbus. Surengta šių darbų paroda, kurią galėjo aplankyti visi norintys: mokiniai, mokytojai, vaikų tėveliai, seneliai, Trečiojo amžiaus universiteto studentai.

         Kūrybinės dirbtuvės dalyviams padėjo atskleisti savo kūrybingumą, fantaziją, taip pat lavinti meninę raišką ir suvokimą.Tikimės, kad ir ateityje įvairaus amžiaus atstovai dar ne kartą susitiks įvairiuose įdomiuose renginiuose ir džiugins vieni kitus puikiu bendravimu ir bendradarbiavimu.


Vaizdai čia


Košės diena

                  Spalio 10 diena – oficiali Pasaulinė košės diena, kuri įmonės „Malsena“ ir švietimo įstaigų iniciatyva kasmet minima ir Lietuvoje. Šiais metais Lietuvos mokyklose apie 60 000 pradinukų rytą pasitiks kartu su klasės draugais ir mokytojais pusryčiams valgydami sveiką, iš kokybiškų avižų pagamintą „Malsena“ košę. Pradinių klasių mokytojai mažuosius supažindins su sveikos mitybos principais ir sporto nauda bei pakvies atlikti smagią rytinę mankštelę.

            Suprasdami, kaip sunku keisti įsisenėjusius ir visuomenėje įsivyravusius mitybos įpročius, siekiame jaunajai kartai ugdyti sveiką gyvenimo būdą. Tikime, kad pirmaisiais metais mokykloje suteikdami žinias bei pavyzdžiu parodydami, kad sveikas maistas yra skanus, o mankšta gali būti linksma, suformuosime teisingą mūsų vaikų požiūrį į mitybą bei fizinį aktyvumą.

Košės dieną  Kelmės ,,Kražantės“ progimnazijoje organizavo Vaiko gerovės komisija. Pradinių klasių mokiniai po pirmos pamokos tiesiog klasėse skanavo ,,Malsenos“ dovanotą avižinę košę su braškėmis ir bananais. 5–8 klasių mokiniai ir mokytojai po 3 pamokų valgė ryžių košę mokyklos valgykloje su mėgstamais pagardais: uogiene, cinamonu, sviestu (šią košę dovanojo progimnazijos Vaiko gerovės komisijos nariai, administracija).

            A. Paulauskienė


Vaizdai čia


Mažųjų skaitymo naktis „Kražantės“ progimnazijoje

Paskutinį rugsėjo vakarą daugiausiai knygų perskaitę pradinukai rinkosi mokykloje. Visą savaitę vaikai laukė šios nakties, nes tikėjosi patirti daug nuotykių, linksmai praleisti laiką ir, žinoma, padiskutuoti su draugais apie šiuo metu skaitomas knygas.

Renginį organizavusios mokytojos parengė įdomią, turiningą, „Skaitymo nakties“ programą. Kokie darbai ir kokios užduotys  laukia dalyvių, vaikai sužinojo įžengę į mokyklą. Keturiasdešimt keturi pradinukai prisisegė  dalyvio korteles ir ėmė nekantriai laukti renginio pradžios.

Aktų salėje vaikus pasitiko Pepė Ilgakojinė, kuri lagamine rado ne tik kvietimą į renginį, bet ir nuostabiai iliustruotą knygą „Stebuklingos skraidančios Moriso Lesmuro knygos“. Lapei padėjus perskaityti kvietimą, Pepė laiku suspėjo atvykti į renginį. Mergaitė panoro išmokti perskaityti šią knygą, o vaikai pažadėjo jai padėti. Visi dalyviai žiūrėjo pagal šią knygą sukurtą filmą.

Direktorė į renginį atnešė netikėtai rastus žemėlapius. Visi drauge išsiaiškino, kad šiuos žemėlapius taip pat kažkas pametė ir jie skirti renginio dalyviams. Vaikai pasiskirstę į penkias grupes turėjo atlikti įvairias užduotis: parašyti laišką pasakos veikėjui, pabaigti sukurti eilėraštį, sudėti pabirusio eilėraščio eilutes ir knygų keliu nukeliauti į knygų šalį. Užduotis dalyviai atliko puikiai ir draugiškai pasiekė kelionės tikslą. Aptarus kelionėje patirtus įspūdžius, dalyviai buvo vaišinami mamyčių keptais blynais su obuolių ir vyšnių uogiene.

Po sočios ir skanios vakarienės vaikai susitiko su Pasakų bobute. Bobutė pasekė vaikams pasaką apie Mikę kvailutį ir paprašė vaikų paskaityti jų mėgstamas pasakas. Visi dalyviai vienas po kito bobutei skaitė trumpas Kęstučio Kasparavičiaus pasakaites. Kartu su vaikais pasakaites skaitė ir skaityti išmokusi Pepė.

Pavalgius naktipiečius, dalyviai linksminosi diskotekoje. Laikrodžio rodyklėms artinantis prie 23 valandos, vaikai ruošėsi naktiniam knygų skaitymui. Patogiai įsitaisę savo miegmaišiuose, mažieji dalyviai tyliai skaitė savo atsineštas knygas. Prieš miegą visi draugiškai žiūrėjo filmą „Džiunglių knyga“.

 Rytą visiems ištvermingiems dalyviams buvo įteiktos renginio „Skaitymo naktis“ dalyvio kortelės su saldžiuoju prizu. Nors šią naktį visi mažai miegojo, tačiau daugelio lūpose skambėjo klausimas: „Kada vėl bus skaitymo naktis mokykloje? “

Tikimės, kad šis renginys padės plačiau atverti duris į nepaprastai įdomų knygų pasaulį, žadins vaikų norą skaityti.

Pradinių klasių mokytoja metodininkė Genovaitė Somaitė


Vaizdai čia


Puslapis 1 iš 34 1 2 3 4 > >>
Prisijungti
Nario vardas

SlaptažodisDar ne narys?
Registruokis

Pamiršai slaptažodį?
Paprašyk naujo
Pamokų laikas
1 pamoka 08.00 - 08.45
2 pamoka 08.55 - 09.40
3 pamoka 10.00 - 10.45
4 pamoka 11.00 - 11.45
5 pamoka 12.05 - 12.50
6 pamoka 13.05 - 13.50
7 pamoka 13.55 - 14.40
Šaukykla
Jei norite rašyti žinutes, turite prisijungti.

Nėra naujų žinučių.
Copyright © 2009-2014 Kelmės „Kražantės“ progimnazija
1632811 Kelmės „Kražantės“ progimnazija Unikalių apsilankymų

Powered by powered by php-fusion © 2003-2007
Design by Design by Matonor