2015-04-18 06:20
Meniu
Dienos Informacija
Vardadienius švenčia:
Elektroninis dienynas
Elektroninis dienynas
BMT
BMT
Comenius
Comenius
Olweus
Comenius
Kuriame Lietuvos ateitį
BMT
Tinklas
Tinklas
Mukis
BMT
Bendroji informacija apie mokyklą

Mokyklos pavadinimas: Kelmės „Kražantės“ progimnazija

Mokyklos tipas: progimnazija

Juridinio asmens kodas: 190091812

Steigėjas, savininkas (dalininkai): Kelmės rajono savivaldybės taryba

Mokomoji kalba: lietuvių

Mokymo forma: dieninė

Mokyklos adresas: Vytauto Didžiojo 110, Kelmė (Vaizdas žemėlapyje)

Pašto kodas: LT - 86140

El. pašto adresas: krazantespagrmok@takas.lt

Telefonas: 8 (427) 61193

Mokyklos direktorius: Stasys Jokubauskas

Naujienos
Savaitė be patyčiųParašyta 2015-04-07
Pamininėta Pasaulinė Žemės dienaParašyta 2015-03-27
Vaikų finansinio švietimo savaitė progimnazijojeParašyta 2015-03-24
Savaitė be namų darbųParašyta 2015-03-23
Etnokultūrinis savaitgalisParašyta 2015-03-23
Stebėjome Saulės užtemimąParašyta 2015-03-23
Diskusija su mokinių tėvaisParašyta 2015-03-23
Sveikiname gamtos mokslų – biologijos olimpiados II –ojo turo prizini...Parašyta 2015-03-23
Jaunųjų tyrėjų būrelio nariai Žemės dieną pasitinka švarindami Kražant...Parašyta 2015-03-23
Susitikimas prie 64 langeliųParašyta 2015-03-16
Kaip mokėmės pažinti, džiaugtis ir saugoti žmogaus harmoniją su jūraParašyta 2015-03-16
Kaip jaučiasi emigrantų vaikai?Parašyta 2015-03-16
IšvykaParašyta 2015-03-15
Nepriklausomybei – 25Parašyta 2015-03-12
Specialiojo ugdymo seminarasParašyta 2015-03-12
SVEIKINAME VASARIO MĖNESIO DRAUGIŠKIAUSIUS MOKYKLOS MOKINIUSParašyta 2015-03-02
Mūsų vasario 16 - oji ir kovo 11- ojiParašyta 2015-03-02
Naujoji mokinių karta - prarastoji ar dar neatrastoji?Parašyta 2015-02-25
Sėkmė regioniniame skaitovų konkurseParašyta 2015-02-24
PADĖKA IŠ PREZIDENTĖS SPAUDOS TARNYBOSParašyta 2015-02-19
Dviguba spintelės paskirtisParašyta 2015-02-18
Lietuvos valstybės atkūrimo dienaParašyta 2015-02-17
Ir žodžiai turi sparnusParašyta 2015-02-17
Aštuntokai svečiavosi Kelmės PRCParašyta 2015-02-10
Aštuntokai domisi policininko profesijaParašyta 2015-02-02
3b klasės mokinių odisėja TelšiuoseParašyta 2015-02-02
A. Gedmino paskaitaParašyta 2015-02-01
Sausio mėnesio draugiškiausi :)Parašyta 2015-01-30
Angliškos dainos konkursas „Eurovizijos dainos“Parašyta 2015-01-30
Pusiaužiemio žygisParašyta 2015-01-27
Savaitė be patyčių

Palaikydami šeštą kartą vykdomą iniciatyvą ,,Savaitė be patyčių“, mokiniai peržiūrėjo ir aptarė  kaip atvirai ir jautriai savo patyčių patirtimi vaizdo klipuose dalijasi žinomi žmonės, rengė važiavimo riedučiais, dviračiais, riedlentėmis fiestas, peržiūrėjo ir aptarė filmą ,,Kaltė“, klasės valandėlių metu spalvino mandalas.


Vaizdai čia


Pamininėta Pasaulinė Žemės diena

Kovo 20-ąją dieną visame pasaulyje minima Žemės diena, o kovo 22 –ąją - Vandens diena. Ta proga mokykloje vyko įvairūs renginiai, skatinantys konkrečiais darbais prisidėti prie gamtinės aplinkos puoselėjimo ir saugojimo. Minėdami Žemės dieną   tradiciškai iškėlėme Žemės vėliavą. Praeivių akį džiugino prie mokyklos įvairiaspalvėmis gėlėmis pražydinta pievelė. Gėles iš popieriaus sukūrė 5-8  klasių mokiniai su savo auklėtojomis. 5a klasės mokiniai su auklėtoja Ilona Sutkiene pasveikino rajoninės gamtos mokslų ir biologijos olimpiados dalyvius ir paragino saugoti gamtą. Pertraukų metu  mokiniai rinkosi į akciją „Vaišinkimės vandeniu“, skirtą Vandens dienai. Jos metu mokiniai ir mokytojai skanavo gryno vandens, vandens su citrina bei žolelėmis,  buvo vaišinami beržų sula.                                                                                                        Rūpintis Žemės išsaugojimu privalome visi, todėl šią savaitę vėl kviesime mokinius tvarkyti Kražantės pakrantes.

Biologijos mokytoja Ilona Sutkienė


Vaizdai čia

Vaikų finansinio švietimo savaitė progimnazijoje
Vaiko gerovės komisija

Kovo 9–17 dienomis iniciatyva ,,Kam to reikia?!“ su Lietuvos banku organizavo Vaikų finansinio švietimo savaitę.

          Vaikystėje tikriausiai dažnai pagalvodavote, kam reikalingi pinigai, kokia yra pagrindinė jų funkcija, kaip racionaliau juos taupyti ir valdyti. Tik įžengus į suaugusiųjų pasaulį suprantame, kad pinigai yra reikalingi kasdieniams poreikiams patenkinti ir be jų išgyventi būtų išties sunku. Net neabejojame, kad su šiais klausimais susiduria ir  mokiniai, todėl ,,Kražantės“ progimnazijos Vaiko gerovės komisija organizavo finansinio švietimo savaitę mokykloje ir su profesionalo pagalba padėjo mokiniams suprasti - valdyti finansus reikia jau šiandien!

,,Kražantės“  progimnazijoje kovo 12 d. 6b klasės valandėlėje lankėsi DNB banko Kelmės klientų aptarnavimo poskyrio atstovė Reda Karpenkienė.  Ji supažindino mokinius su bankų atsiradimo istorija, bankininko profesija, darbo pobūdžiu, bankų teikiamomis paslaugomis. Mokiniai atsakinėjo į pateiktus klausimus ir už tai buvo apdovanoti prizais. Mokiniams buvo padovanota knyga ,,Užtrauktukai ir indėliai“. Tai buvo puiki galimybė padėti vaikams suprasti sudėtingą finansų pasaulį.

          Kovo 18 d. mokykloje 6–8 klasių mokiniai susitiko su AB SWEDBANK atstovais: Vakarų Lietuvos filialo Kelmės klientų aptarnavimo centro valdytoju Algirdu Steponkevičiumi ir Vakarų Lietuvos filialo pardavimų vadybininku Mantu Udru. Mokiniams buvo pristatyta SWEDBANK jaunimo programa, kuri turi apie 200000 naudotojų. Mantas Udras paaiškino, kaip įsigyti mokėjimo korteles ir dalyvauti šioje programoje. Mokiniai buvo mokomi, kaip taupyti jau šiandien. Buvo užduotas intriguojantis klausimas: ,,Kuris žmogus turtingesnis: ar tas, kuris uždirbdamas 500 eurų mėnesio pabaigoje sutaupė 50 eurų, ar tas, kuris uždirbdamas 1000 eurų mėnesio pabaigoje pasiskolino 100 eurų?“

Mokiniai suvokė, jog geriau didelės klaidos su mažais pinigais, nei mažos klaidos su dideliais. Todėl jau šiandien reikia mokytis asmeninių finansų valdymo. Progimnazijos dalyvavimas Vaikų finansinio švietimo savaitėje padėjo mokiniams suvokti pinigų vertę ir mokytis juos valdyti.

 

            Vaiko gerovės komisijos narė mokytoja G. Mikalauskienė


Savaitė be namų darbų
Vaiko gerovės komisijaVaiko gerovės komisijos iniciatyva šią savaitę (kovo 23–27 d.) progimnazijoje skelbiama akcija ,,Savaitė be namų darbų".

Etnokultūrinis savaitgalis
            Keletas pačių aktyviausių mokyklos žygeivių turiningai praleido savaitgalį. Penktadienį ant Vyšnių kalno netoli Kražių paminėta Pavasario Lygė, toliau šokta liaudiškoje vakaronėje Kražių M. K. Sarbievijaus kultūros centre. Kovo 21 d., šeštadienį, Kelmės kultūros centre vyko folkloro ansamblio ,,Knituva" organizuota Kelmo šokių naktis, kurioje dalyvavo apie 150 etnokultūros puoselėtojų iš Lietuvos, Latvijos, Estijos ir kt. Ištvermingiausi šoko iki 6 val. ryto. Na, o žygeivių vadovė A. Paulauskienė sekmadienį dar vyko į 12 km žygį ,,Palei vandens kelius" po Kurtuvėnų regioninį parką.
            Vaizdai čia

Stebėjome Saulės užtemimą
         Šiemet kovo 20 d. Lietuvoje galėjome pasigrožėti apie 70–80 proc. uždengtos Saulės vaizdu. Per pastaruosius 16 metų tai buvo didžiausias pas mus matomas dalinis Saulės užtemimas. Lietuvoje paskutinį kartą visiškas užtemimas buvo matomas tik 1954 m., kito dar mažiausiai 85 metus nematysime. Mokyklos direktorius S. Jokubauskas bei mokytojai informavo mokinius, jog stebint užtemimą svarbiausia – maksimaliai užtemdyti akis, kad saulės šviesa jų neerzintų. Pertraukos metu kai kurie mokiniai stebėjo šį retą reiškinį pro atsineštas apšviestas negatyvines fotojuostas bei mokyklos ūkvedžio parūpintą suvirintojo kaukę.
          A. Paulauskienė
                                      Vaizdai čia

Diskusija su mokinių tėvais
Vaiko gerovės komisija
           Plėtojant bendradarbiavimą su tėvais progimnazijoje vyko apvaliojo stalo diskusija ,,Vaiko emocijos ir mokymasis". Į renginį atvyko grupė kviestų mokinių tėvų. Ją pradėjo mokyklos specialioji pedagogė M. Liaugodienė ir direktoriaus pavaduotoja R. Dovidaitienė. Pateikta keletas specialiojo ugdymo nuostatų, pasidalinta kasdieniškomis auklėjimo situacijomis. Vaiko gerovės komisijos (ši komisija yra renginio organizatorė) narės pateikė tėvams konkrečių patarimų, atsakė į rūpimus klausimus. Diskusijai baigiantis socialinė pedagogė L. Kareivienė mamas ir mokytojas pakvietė į netradicinės terapijos užsiėmimą – piešimą ant pieno.
               A. Paulauskienė
                                          Vaizdai čia

Sveikiname gamtos mokslų – biologijos olimpiados II –ojo turo prizininkus
Penktadienį, kovo 20d.,  Kelmės SMC  vyko  gamtos mokslų ir biologijos olimpiados II –asis

turas, kuriame dalyvavo rajono mokyklų 5-8 klasių mokiniai. Mūsų mokyklai atstovavo šios

olimpiados I-ojo turo prizininkai. Antrąją vietą laimėjo Aistė Gembutaitė (7c kl.), trečiąsias

vietas – Matas Markevičius (5c kl.) ir Dovydas Tučkus (6a kl). Aistė su Šiaurės Lietuvos

geriausiais biologijos žinovais varžysis Šiauliuose vyksiančiame III- ajame olimpiados ture.

Linkime jai sėkmės.

Ilona Sutkienė
Jaunųjų tyrėjų būrelio nariai Žemės dieną pasitinka švarindami Kražantės pakrantes

Saulėtą kovo 17-osios popietę progimnazijos Jaunųjų tyrėjų būrelio nariai, vadovaujami biologijos mokytojos Ilonos Sutkienės, surengė akciją ,,Išvaduok Kražantės pakrantes nuo šiukšlių”. Prie būrelio narių prisijungė ir kiti neabejingi gamtai mokiniai. Šį kartą rinkome šiukšles miesto stadioną ir parką  juosiančioje Kražantės pakrantėje. Tokioje nedidelėje teritorijoje surinkome 16 kilogramų šiukšlių, kurios užpildė beveik visą šiukšlių konteinerį. Tai daugiausia poilsiautojų palikti ,,pėdsakai”: plastikinė, skardinė bei stiklinė tara, cigarečių pakeliai, maišeliai, sauskelnės, įvairios maisto pakuotės. Aptikome ir stambesnių atliekų: plastikinių vamzdžių, automobilių padangų likučių. Mokiniai, kurie tvarkė Kražantės pakrantę, tikisi, kad vis daugiau Kelmės gyventojų ne tik nemėtys šiukšlių bet kur, bet ir jas atsakingai rūšiuos, taip prisidėdami prie aplinkos taršos sumažinimo ir Žemės išsaugojimo.

 

Ilona Sutkienė,

 biologijos mokytoja      vaizdai čia


Susitikimas prie 64 langelių
Vaiko gerovės komisija

 ,,Kražantės“ progimnazijos aktų salėje 13 mokinių, mokančių žaisti šachmatais, žaidė simultaną su Šiaulių Sandoros progimnazijos antros klasės mokiniu Matu Povilaičiu.

Matas Povilaitis jau yra dalyvavęs daugelyje respublikinių ir tarptautinių šachmatų turnyrų, laimėjęs prizų ir medalių. Šachmatais žaisti berniuką išmokė senelis kelmiškis Stasys Povilaitis – didelis šachmatų gerbėjas ir žaidėjas, šachmatų turnyrų Kelmėje organizatorius. Matas žaisti šachmatais pradėjo būdamas trejų metų. Stasys Povilaitis, gimus anūkui, nusipirko šachmatų didmeistrio D.I. Bronšteino knygą „Šachmatų savamokslis“ ir per žaidimą sudomino anūką. Įdomu, kad  M. Pasternakas sakė, kad ,,šachmatai nepanašūs į tikrą gyvenimą... šachmatai turi taisykles!“. Prieš simultaną Stasys Povilaitis paaiškino žaidimo taisykles, priminė, kad simultanas –  vieno šachmatininko žaidimas su daugeliu šachmatininkų tuo pačiu metu.

Matas Povilaitis simultaną žaidė su Mykolu Karyzna, Žaneta Dzimidaite (2b klasė), Ainiu Kazakevičiumi, Arenijumi Kvietkausku, Giedriu Drukteiniu (3b klasė), Luku Steponkumi, Emiliu Dargiu (4c klasė), Matu Kupreščenka (5a klasė), Roku Drukteiniu, Eriku Petrauskiu (5b klasė), Roku Karpavičiumi, Arentu Kukecku (6b klasė) ir Nagliu Gulbinu (8b klasė).

Simultaną laimėjo Matas Povilaitis, bet geros emocijos ir noras tobulinti žaidimo įgūdžius, mokinius paskatino žaisti pertraukų metu, po pamokų.  

                                               

Vaiko gerovės komisija          Vaizdai čiaKaip mokėmės pažinti, džiaugtis ir saugoti žmogaus harmoniją su jūra

Mokykloje lankėsi specialistai iš Klaipėdos jūrų muziejaus: R. Adomavičius,

R. Dailidė, M. Kontrimė, S. Mikalkevičiūtė, R. Treigienė, J. Vasiljevienė. Muziejininkai 1-8 klasių mokiniams vedė 22 edukacinius užsiėmimus apie perlo atsiradimą, pasitelkę dramos elementus atsakė į klausimą ,,Kas Baltijoje gyvena?“. Mokiniams patiko praktiniai užsiėmimai:

 ,,Virvininko dirbtuvės: nuo mazgo iki takelažo“, ,,Dibdysiu laivę“. Domėtis jūra, laivais, gyvūnais, ateities perspektyvomis skatino edukaciniai užsiėmimai: ,,Burlaivis ne tik plaukia“, ,,Įdomioji profesija – delfinų treneris“, ,,Plėšrūs ir pavojingi jūrų gyvūnai“.Puslapis 1 iš 30 1 2 3 4 > >>
Prisijungti
Nario vardas

SlaptažodisDar ne narys?
Registruokis

Pamiršai slaptažodį?
Paprašyk naujo
Pamokų laikas
1 pamoka 08.00 - 08.45
2 pamoka 08.55 - 09.40
3 pamoka 10.00 - 10.45
4 pamoka 11.05 - 11.50
5 pamoka 12.10 - 12.55
6 pamoka 13.15 - 14.00
7 pamoka 14.05 - 14.50
Šaukykla
Jei norite rašyti žinutes, turite prisijungti.

viktorija petrylaite
2013-11-28
ka jus smiley

viktorija petrylaite
2013-11-28
laba visiems

Emuliukas
2013-10-02
Laba vakaruka smiley

Emuliukas
2013-08-03
Labuka visiem smiley

gustiki76
2013-05-08
labu

Šaukyklos archyvas
Atsitiktinė nuotrauka
Copyright © 2009-2014 Kelmės „Kražantės“ progimnazija
1200306 Kelmės „Kražantės“ progimnazija Unikalių apsilankymų

Powered by powered by php-fusion © 2003-2007
Design by Design by Matonor